Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem strašilky-červivá vajíčka

ahoj, již od listopadu sbírám vajíčka australanek a lupenitek, vajíčka od australanek jsou dobré, ale od lupenitek se jich hodně kazí, zpod víček vylézá žlutá zapáchající hmota a nedávno jsem u nich objevila i malé červíky, přesto, že vajíčka byla několikrát desinfikována v hypermanganu, mám je inkubována v dozách na molitanu, pod kterým je vlhká rašelina, navíc do ted se mi ještě nevylíhla žádná strašilka, čím to může být? máte někdo podobné zkušenosti? děkuji

čau. Strašilky jsem choval asi 10 let,zhnilé vajíčka znám,je to přílišnou vlhkostí a může to bít i změnami teplot.ja jsem nikdy nepoužival molitan ani rašelinu,ale bud´buničinu,nebo čistý písek a nikdy jsem neměl problém ,sem tam jsem je navlhčil a bylo.Ty malé červíky máš asi s té rašeliny a nebo se Ti tam dostali ze vnějška nějaci parazyti.Ja bych vzal ty dobré vajíčka a dal bych je jenom na písek a žádny hypermangan bych nedával.V jednoduchosti je ůspěch , ale zaleži na Tobě.Přeji ti úspěch a rád bych věděl jak se Ti to líhné.