Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe taeniura

Zdravim, rad bych si poridil sveho druheho hada a to prave Elaphe taeniura( uzovku japonskou), ale nejsem si stoprocentne jisty, jak ji zaridit terarium. Nemate prosim nejake rady?

Zdarec, vřele ti můžu tento druh doporučit, mám je nejradši ze všech svých chovanců. Nemusím mít strach, že koupím potravu a nesežerou ji; jsou pořád aktivní a je radost je pozorovat; nádherné barvy; nejsou to zrovna žížalky ( jak do délky tak do obvodu těla ); v období "puberty" jsou často trochu divočejší ale poté se z nich stane naprosto bezproblémový chovanec. Tu divokost v pubertě si nevysvětluj tak, že tě kousne pokaždé, co tě uvidí. To ne. Spíše jen využívají svou rychlost (když nechce, aby si ji otravoval, tak se docela můžeš i zapotit, než ji chytíš). Během krmení se vyplatí opravdu pomalý přístup, neboť jakmile dostanou do těla adrenalin, tak jsou z nich dost rychlé stroje na zabíjení a žraní, takže pokud budeš krmit mimo terárium, tak ji dopřej vteřinku, aby si uvědomila že ta ruka co se k ní blíží není potrava a bude to OK. Takhle se mi stalo jednou, že mi právě kousla. To bylo první krmení mimo terárium. No k terárku. Někdo tvrdí, že potřebuje větší vlkost, někdo zase, že jí je to celkem jedno. Já bych doporučoval učitě nějaou opravdu větší nádobu na vodu, jedna pro možnost namočení a jednak pro odpařování vody. A snažit se tu vlkost udržet na 60-80%, tak to mám já a naprosot bez problému. Během zakalení samozřejmě dbát na vlkost více, než jindy. Určitě to chce větší, prostornější terárium. Jednak kvůli chovanci ale i kvůli chovateli, dopřeješ-li jim prostor budou ti dělat vyloženě radost. Dopřát jim hodně větví, na kterých se můžou vystavovat, ty větvě můžeš obmotat uměl. kytkama, mají radi, když se za ně můžou trochu maskovat. Pro ilustraci ti přikládám fotku s mým terárkem pro párek elaphe taeniura friesei. Hodně štěstí a štastný výběr.

Maku