Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočičinská a Agama vousatá

Zdravím.
Chci se zeptat,zda je možné chovat v jednom terárku agamu kočičinskou s agamou vousatou.
Můj druhý dotaz je,zda je dobré chovat pouze jedince agamy kočičinské.Nebo by bylo vhodné pořídit parťáka.Mám mládě-nevím,zda je to samec či samička.Tak kdybych pořídila ještě jedno mládě a byli to oba samci,nešli by po sobě v dospělosti?Díky

loading...

je možné chovat v jednom terárku agamu kočičinskou s agamou vousatou

To je legrace? Víš jaký mají tyhle dvě agamy podmínky chovu? NELZE TO!!!!!!!!!!!!!!

Můžeš chovat i jednotlivce, dva samci by v budoucnu dobrotu nedělali.

ps. Pokud chceš něco chovat neuškodilo by si něco o tom zvířeti přečíst. Chtít dávat k sobě dvě zvířata které se nemohou v přírodě potkat, na víc každá agama má úplně jiné požadavky na chov, je opravdu už moc...

Agama kočinčinská a agama vousatá je velice rozdílný ještěr. Agama vousatá žije v pouštním suchém teráriu zato agama kočinčinská žije v tropickém vlhkém teráriu. A proto i z dalších důvodů je chovat společně nejde!

Pokud chceš agamce pořídit kamaráda, tak bych nějakou dobu počkal, až bude pohlaví k rozeznání aby si pořídila opačné pohlaví. Kdyby si měla dva samce to by opravdu nedělalo dobrotu vedli by mezi sebou boje. Jelikož agama je teritoriální ještěr. A proto by si musela mýt opravdu veliké terárium aby si oba našli své místo a aby na sebe pokud možno skoro neviděli, což snad ani udělat nejde.