Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dezinfekcia a ničenie parazitou v terariu

Zdravim , chcem sa spytat co pouzivate ako nicenie parazitou v terariu. Vsimol som si ze mi tam lozi nejaka muska alebo daco take , velmi male ale volnym okom viditelne. Nelozi to po hadoch ale len po podklade. Ako podklad mam 100% prírodná jedlová kora.

Ak by sa dalo tak poprosim nejaky pripravok kde nebudem musiet vyberat hady von. A nieco co sa da najst aj na E-shopoch. Hoc aj ceskych. Dik

ahoj takze tezko rict jestli tam mas nejakou octomilku nebo neco takoveho takze z tohohle popisu bych vymenil podklad vymyl zredenym savem a pak otrel cistou vodou...nevidim duvod proc nevyndat hady ven pokud to je Boa c. tak nevidim problem ne? ...

pokud mas v terarku to co popisujes (prevdepodobne hrbilky nebo octomilky), zadna dezinfekce nepomuze. Je potreba zmenit pristup k chovu, zvysit hygienu a vetrani, odstranovat zbytky trusu a nenechavat "premokrena mista" v substratu, kam hmyz klade vajicka. Pokud dodrzis tyto zasady, "musky" zmizi sami, pokud ne, muzes dezinfikovat do aleluja a musky budes mit v terariu za par dni po zasahu znovu.