Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - onemocnění poraďte prosím někdo

Ahoj prosím zkušené chovatele o radu. Mám od ledna 2009 Python regius - zakoupena na burze od pána kterej mi řekl, že se jedná o jeho odchov. Tak sem krajtu koupil - samozřejmě import. Vytahal jsem z hada klíšťata, ktere jsem odnesl na překentrolu na parazitologii - klíšťata nebyla zdejší. po 2 týdnech po koupi jsem si všiml, že had vydává pískavé zvuky, tak jsem ho odnesl k panu MVDr Hnízdovi. Ten mi řekl, že had má zánět dýchacích cest, dostal jsem injekční antibiotika. Zánět odezněl a had začal bez problému příjmat potravu a vylučování je též bez známek onemocnění. před měsícem jsem si všíml že má okolo tlamy na hlavě usychající šupiny které jsou podrážděné. můj znamý chovatel mi řekl, že se jedna pravděpodobně o špatný svlek a ať počkám. Dnes jsem krmil a při polykání myši jsem si všiml krvavého fleku v oblasti "rtu" a dále jsem si všiml zanětlivého ložiska v tlamě- viz přikládám foto. Prosím někoho zkušeného o radu o co se jedná. Domnívám se že je to Hniloba tlamy.(veta navštívim co nejrychleji to půjde) popř díky za příspěvky a názory.

na dalku se spatne urcuje, ale mozne by to bylo je caste onemocneni u importu...nic mene hnilobu tlamy znam pouze od leguana takze popisu aspon tu...takze supiny jsou jakoby nepevne, odchliple, za nimi (vetsinou to byva uplne v predu tlamy) je nahnila tkan ktera je na konci do belava...pokud se opravdu jedna o tohle onemocneni a je to v nejake pokrocilejsi fazi(z fotek se toho moc vycist neda) tak jedine vet..jinak v zacatcich se to da lecit zvysenym prisunem vitaminu c a dezinfekci a cistenim odumrele tkane betadynem..podotykam ze takhle se to leci u leguanu tak doufam ze to aspon trosku pomuze...

ahoj ted jsem se na to podival bliz a opravdu to vypada jako nekroza...a nesmyslim si ze uplne v zacatku nic mene pokdu se vam to zda jako takovy tuhy hnis je hniloba tlamy to pravdepodobne bude...takze ja bych doporucil nekolikrat dene desinfikovat tlamu napriklad http://www.leky-domu.cz/shop.php?action=show_produ ct_detail&product_id=181560 bud na vatovou tycinku a radne vytrit postizena mista a okoli...popripade udelat tak 2-5% roztok a vyplachnout tlamu hlavou dolu aby vse vyteklo a had nic moc nepolknul (neni to k vnitrnimu uziti)..popripade peroxid vodiku 3% ktery me osobne prijde dost agresivni...a pak zvysit prisun vit. c a A...vitamin C asi nejlepe dodate pomoci sumiveho vitaminu c(mg budou podle vahy hada) ktery rozpustite v trose vody a strikackou (bez jehly)vstriknete do otevrene tlamy...doufam ze to dobre dopadne drzim vam palce...urcite tu je nekdo kdo s tim ma i prakticke zkusenosti...

Me to prave prislo jako kus neceho :D ale nechtel jsem z tebe delat blbce :) ale stane se :) v kazdem pripade je to jedine dobre...na cem chovas? stepky? jedlova kura? to by totiz odpovidalo :) v kazdem pripade jsem moc rad ze to dopadlo takhle...jinak pri nekroze jsou konecky v pokrocilejsim stadiu belave...

nooo včera jsem na burze v Ládví koupil křečíka džungarskýho. Krajťák ho uškrtil, ale nemohl ho do sebe vůbec nasoukat, tak se tam s nim převaloval a na konec krmeni odmítl. dneska jsem předložil myš, kterou okamžitě spořádal a jak si zívnul aby si srovnal čelisti, tak jsem si toho všiml. Bylo mi to divné, jelikož vše důkladně pozoruji a nikdy jsem si toho nevšiml. Když jsem hadovi násilně otevřel tlamu a zkoušel jsem se toho dotknout štětečkem do uší, tak to nebylo tvrdý což mě vyděsilo. Ale naštěstí to už tam není. Jinak ještě jednou díkes za rady