Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pavouci par otazek

Dobrej den chtěl sem se jenom zeptat jaký druh pavouku by ste doporučili začátečníkový ale jedna se mi o stromový a podzemní nebo jak se mám vyjádřit.děkuju za rady a omlouvám se předem za vyjádření.

ahoj, no já teda žádný úspěšný velechovatel nejsem :-), řekl bych, že začátečník hadra :D ale přesto jsem si po nějaké geniculatě, canceridovi a jiných protivech koupil regalisku... stačí si podle mě dávat bacha a mít vše tak jak má být :) jinak si myslím že P. irminia, cambridgei by mohli být dobří... mám čerstvě několik irminií a až na to jak jsou rychlé jsou boží...ještě mám společně Iridopelmy a ty jsou taky fajn...

Nevim nevim ale Brachypelmy nejsou norový ( podzemní ) a taky si myslim že C. elegans svojí velikostí nebude pro začátečníka moc přitažlivej pavouk. Noru jsem u něj často neviděl ale rádi stavěj hnízdečka takže jde spíš o velké zapřádání.
Z stromových druhů bych doporučil ty Psalmopseuse ale dokážou se lehce vytočit a ty co mam doma kousaj nebo Avicularie ale u nich je to složitější a občas umíraj aniž bys za to mohl ( když už tak odrostlejší samici ale i ta může překvapit) :-) Rychlost u nich neni nic moc velká ale proti Brachypelmám nebo Grammostole určitě větší. Stejně nakonec jde jen o ten přístup k tomu pavoukovi, nedělat zbytečnosti nakonec občas trochu štěstí a je jedno jestli to je toxicky významnej nebo ne...

Snad mě nikdo neukamenuje...