Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chování a manipulace

Dobrý den,
nemam s hroznama moc zkušeností, dřív jsem měl krajtu tmavou. Ta byla v pohodě a když jsem ji bral, vůbec na to nereagovala. Zato můj bc mix, když ho chci vyndat, tak se rychle stáhne a napruží jako by se chystal k útoku. Jsem si pak nejistý, jestli ho vůbec brát. Jak na něj, mám ho brát co nejvíc, nebo ho nemám raději stresovat?? Když už je v ruce, tak je v pohodě.;-)
ps: má přibližně 80cm

Jasný, já se hadů nebojím, aspoň myslím:-D. S krajtou to bylo v pohodě, ale u toho hrozny ještě nevím co čekat. Myslíte,že sám od sebe nekousne? Přijde mi hodně plachý, když jsem ho musel vyndat, raději jsem mu před hlavu dal klacík a pak jsem ho vzal hezky uprostřed a v poho.::) No nechám tomu čas a snad si zvykne..

a aky je velky ten tvoj B.c.? ak je este mlady tak nemas dovod sa ho bat . . . lepsich je par kusancou teraz ako ked bude dospeli . . nech sa uvedomi ze mu od teba nic nehrozi . . bo manipulovat s B.c v rukaviciach alebo hakom sa mi zda dost zbytocne

No,tak nevím ...Svoji albinku vytahuji taky hákem pač je to potvora nevyspitatelná ...nemyslím si že vytahování hákem je k ničemu ...Pokud je venku už v pohodě,tak se nejspíš jen bojí když k ní dáváš ruku,nebo čeká že ji dáváš sváču (pokud teda krmiš v tera.) ?!Druhá možnost zjístit jestli kousne nebo ne,prostě k ní vraž ruku a vytáhni ji,bud´ kousne nebo ne ...Věčina hroznáku se časem zklidní jak dospívají,ale najdou se i vyjímky ...

No ja by som z hakom nevyberal je lepšie ked si zvikne na dotyk ruky alebo rukavice,lebo ked bude mat 2,5m tak neviem aky hak použiješ potom :-) Ja pri mladych nepoužívam nič a pri vačšich mavam rukavice.Tie rukavice maju v tom vyhodu že sa had nezlakne tak ako ked ho chytite holou rukou = tu mate teplejšiu,takže sa necíti až tak ohrozený = nebude agresívny ;-)

O rukavicích nebo háku vůbec nepřemýšlím. Musím,hlavně udělat to větší tera. V tom co jsem k němu dostal má tak šikovnou skrýš, že se zní nedá dostat ani když je tam zalezlí jen na půl. A jakož to hrozna, loví z úkrytu takže těch chvil kdy je za světla venku moc není. Když už vyleze a otevřu tera, hned zdrhá:-D, má to kousíček, takže zatím moc šancí nemám..

taky ho u Bc nemám a v pohodě. Když pro něho sahám do tera, tak se taky lehce stočí jakoby k výpadu. Tak se nechám trochu očuchat a pak ho bez problémů vezmu. Nikdy po mě ani nevyjel. > tedy jednou jo. při krmení sem mu tam strčil ruku. ale to se nepočítá - to byla moje blbost :-D
jinak můj Bc je v naprosté pohodě. Od mala jsem ho zvykal na můj pach a na braní do ruky a teď ho vůbec nevzrušuje, že mu v jeho přítomnosti dělám něco v tera, nebo že ho jen tak beru do rukou... :puff: