Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phrynosoma platyrhinos- ropušník. Prosím poraďte

Dobrý den,chtěla bych poprosit o jakou koliv radu k chovu ropušníka,Phrynosoma platyrhinos,hlavně potrava,jak se krmí mravenci,utíkají mravenci z terárka?a co kyselina mravenčí a kde ji sehnat,dokáže nahradit mravence a v jakém množství ropušníka krmit,no prostě vše co víte ... prosím :-):-):-) a předem moc děkuji Tutek
Změna předmětu, původně: PHYNOSOMA PLATYRHINOS - ROPUŠNÍK prosím poraďte (halapremek)

Ja len btw, pred pár rokmi, teraz snáď už nie som taký sprostý, som si kúpil ropušníka, samozrejme import. Až keď bol doma, so msi začal zisťovať podmienky chovu. V slovenčine alebo češtine skoro nič nebolo alebo som zle hľadal, tak som si začal dopisovať s jedným Nemcom, co má o nich aj stránku. Ten mi v tom, čo som z jeho nemčiny rozumel, napísal, že kyselina mravčia je somarina a nikdy nepoužívať, najlepšie je od jar do jesene voľný výbeh s prístupom k mravenisku a v zime zimovanie. Mal na stránke, už neviem názov, aj pekné fotky odchovov....ropušník žiaľ, aj preto, že bol chovaný v terárku skapal.

před časem jsem je měla, udržela jsem je asi 1,5 roku. Kyselina mravenčí je hloupost, oni ji nepotřebují, naopak.. tam je zásadní problém v tom, že oni jsou uzpůsobení k požírání velkého množství kořisti s velkým množstvím balastu a malou výživovou hodnotou, což když jsou krmení cvrčky tak je přesně opak, takže se zatuční a exnou na zatučnění. Když se krmí mravenci, zrnokazama a jenom minimem mikro cvrčků, tak fungují dobře. Já o ně právě přišla, když jsem nějakou dobu nemohla sehnat mravence a zrnokazy, tak jsem jim musela dávat menší střeďáky cvrčky, tak sice je nadšeně žrali, ale brzo na to chcípli na zatučnění. S kterým celý rok a půl předtím absolutně neměli potíže.