Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma emilia - pavučina

Ahoj všem, máme doma 0,1 Brachypelma emilia cca měsíc po 10. svleku. Teplota 22-25 °C, vlhkost 50-60%, v pátek pozřela cvrčka. Dnes se samička "hodně" rozlezla a začala snovat, nebo jak to mám vyjádřit, pavučinu. Ráda bych se proto zeptala, zda by se mohlo jednat o pokus vytvořit kokon a naklást neoplodněná vajíčka, který se občas u samic sklípkanů objevuje po dospělostním svleku? Nebo by to mohlo znamenat ještě něco jiného co netuším? Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost? Předem děkuji za případné podněty k zamyšlení nebo k diskuzi.

Tak fotka se mi nepovedla vložit, nevadí, pavouk má hlavohruď 5 cm. Na nohách nemá samčí pohlavní znaky, zatím vidět, tak snad je to opravdu samička.
Pavučinku tak nějak tahá za sebou a opravdu hodně cestuje po celém terárku, takže názor, že si upravuje terén mi připadá celkem přijatelný, i když se snaží nejvíce zastavovat v horních rozích terária, pak ovšem spadne nebo sklouzne a putuje dál. Děkuji všem za názory. Jestli se něo během noci změní tak to uvedu.