Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Carbonarka nejí :-(

Dobrý den, chtěla jsem požádat o radu. Na burze jsem si koupila mládě želvy uhlířské od Itala. Nemáte s ním někdo zkušenosti? Papíry zaslal, ale želva nejí. Předkládala jsem ji smetankové listy,pekingské zelí,rajčata...mám ji na vlhkých hoblinách,má mističku s vodou a bodovou žárovku. Ještě jsem se chtěla zeptat,kde bych ji mohla nechat vyšetřit, trus atd.,jsem z Prahy.Děkuji za odpovědi.

Trus zašle na rozbor každý veterinář, jinak SVÚ je v Suchdole. Pokud mohu doporučit, přes plazy je v Praze super MVDr. Hnízdo z Animalclinic na Bílé Hoře.
Ad želva: je "těžká" když se vezme do ruky? Co trus, jestli teda něco vyloučila - normal, nebo řídký?
Osobně tipuju parazity, předpokládám, že se jednalo o import, respektive faremní odchov?

Moc děkuji za radu veterináře, hned tam jedu. Trus jsem u ní ještě neviděla, párkrát si kousla salátu. Mám ji od minulé burzy na Ládví. Ano, jedná se bohužel o faremní chov. Jde mi jen o ní. Rozkrmovánéí celý měsíc mi přijde strašně dlouhá doba, mám o ni fakt strach.

Ahoj Všem, taxem se právě vrátila od MvDr. Hnízda. Želvičku zretgenoval a zjistil, že v ní nic není. Nechají si ji tam do pondělí,zavedou umělou výživu,pak vyšetří exkrementy,dají probiotika, když bude infikovaná - odčerví a pokud bude třeba dají antibiotikum. Pan dr. působí opravdu špičkově. Doufám, že to dopadne dobře.MODLIM SE!:-/