Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hladovka u regiusek - jak velký váhový úbytek je normální?

Dobrý den
Mám doma 9-ti měsíční krajtu královskou, která už 1,5 měsíc nežrala, předtím jedla ukázkově 1 myš týdně. Pak jednou dostala 2 myši a od té doby nežrala. Vím, že je u nich pauza v jídle normální, tak se moc nestresuji. Všude píšete, že pokud výrazně nehubne, je to ok. A já nevím, kolik to je výrazné zhubnutí? 10%, 20% nebo víc? Navíc se všude píše o dospělých jedincích, ne o mláďatech.
Děkuji za odpověď.

Nevím proč sem tahat nějaká procenta ... Každý má snad odhad (někdo horší,někdo lepší),aby odhadnul stav svého zvířete ,,Zda je pohublé,bez chuti,bez zájmu,aktivity atd ... Podle toho se pak dají odvozovat další věci,proč zvíře nežere ...Ale pokud je zvíře v kondici a nemá vyditelné známky nějakých nemocí a podobně,tak není důvod to řešit ,,,Zkoušel bych vždy po nějakém čase podat myšku,časem se zas "chytne" ... Určitě bych si nedělal hlavu s tím zda zhubla o 10% ze své váhy či o 15% ... Pokud vyditelně nechřadne,tak by mělo být vše v pořádku ,,,,