Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - zvláštní tekutina....

Zdravim,
tak zas mam neco ...:-/

Tuhle tekutinu jsem dneska nasel v terariu s jednim constrictorem. Nesmrdi to, vypada to jak velky chlustanec nebo ja nevim co. Nevite z ceho by to mohlo byt nebo co to je?
Hada koupeme kazdy den v betadinu kvuli koznim problemum a vyplachujem usta vitaminem C proti stomatitide. Takze nemohl to treba ja nevim - vyzvrazet? Nezral snad mesic.

Mirror

[http://tera.poradna.net/file/view/2299-dsc01472-16  00-x-1200-jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/2301-dsc01474-16  00-x-1200-jpg]
Změna předmětu, původně: Hroznýš královsý - zvláštní tekutina.... (halapremek)

Byl jsi s ním na veterině? Obávám se, že vit.C na hnilobu tlamy již stačit nebude, tohle vypadá už i na "krásný" zánět dýchacích cest. Jelikož veterinář by u takového jedince asi okamžitě dělal kultivaci a nasadil následně nějaké ATB, počítám tedy, že se jedná pouze o felčaření doma s vit. C. Myslím, že by v tomhle případě už odborná pomoc "nebyla na škodu".

Byl jsem s nim na veterine asi 3x za posledni 3 tydny. Vitamin zabral (samozrejme mi ho predepsal veterinar), moc se to zlepsilo, ale jeste mame davkovat. Jinak "ceckem" jen tlamu vyplachuju, protoze bakterie zapricinujici stomatitidu nesnaseji kysele prostredi. Rikal, ze ATB mu nechce davat - ted uz nema smysl, o 100% se zlepsila.

ok. Tak přeju hodně štěstí a snad máš pravdu. Je na druhou stranu dobře, že je s ATB zdrženlivý a nerve to do zvířete při každé příležitosti, ale na tohle jsem ještě zvědav. Kdyžtak pak poreferuj, jak to probíhá (zhoršní, zlepšení, vyléčeno). ;-) No, zlom vaz.

Prave, ze k vetovi jsme s nima sli, protoze presne takovou tekutinu vyloucil jeden had, ktery pozdeji bohuzel zemrel - ale rozdil by v tom, ze ta od toho mrtveho NEHORAZNE zapachala. Tahle je bez pachu. Z toho usuzuju, ze to neni vylouceno "klasicky zepredu ani zezadu".
Bylo zmineno, ze to muze byt hlen - na hlen se mi toho zda hodne, 5(?) ml

Jinak dekuji

Taky jsem měl u hroznýše stomatitidu tu jsem vyléčil a následně jsem taky objevil tahle hleny v terariu.Nakonec jsem dopadl tak, že mi během 3měsíců chcíply 4samice z toho jedna 100%heteroalbino všechny kolem 2 metrů.a 4samci jeden 100%heteroalbino a jeden Jungle.Docela by mě zajímalo co to mohlo být.Za veternináře jsem vyhodil cca 4000 a stejně jsem vyhodil postupně 8 dospelých BOA.Tekutina zvláštně zapáchala a nevím jestli ji spíše nevylučovali se stolicí,ale to nevím přesně.

Má jinak ještě někdy třeba bublinky u tlamy, nebo u nozder??
A co dýchání??Nenafukuje se třeba při dýcháný?
Nevím jestli se to správně pochopil, jestli byla i nějaká infekce v tlamě, ale ta se klidně může šířit.
Hlen z tlamy může byt i příčinou zase nějaký plícní infecke, která byva poměrně častá.ALe nezdá se mi, že by z ničeho nic takhle vyloučil hlen.Tohle už byva pokročily stádium nemoci, takže už pred tím by sis nějakych problému musel všimnout.Tak možná jde uplně o něco jinýho.

Par bublinek u nozder jsem u nej uz videl - ale opravdu malo. Neumim si predstavit, jak byse mel nafukovat pri dychani, ale nic nepozoruju...V tlame mel mirnou stomatitidu, ale zlepsilo se to - i celkovy stav hada.
Ja se jen domnivam, ze to je z tlamy - proste se to tam objevilo a nevim odkud. Nepachne to, takze ze zadku ani z zaludku zpateckou si myslim to nebude... Pristi tyden mame stejne jit k vetovi (p. Raška - odbornik na plazy), tak uvidime. Dnes jsem mu volal a rikal, "ze by to neresil" - tak vazne nevim

Dnes jsem mu volal a rikal, "ze by to neresil" - tak vazne nevim

a rikal jsi mu, ze za podobnych priznaku ti umrelo uz jedno zvire ze stejneho zdroje a ze ta zvirata byla spolu v terarku? Divila bych se, kdyby na tohle veterinar nezareagoval serii dukladnych vysetreni.

Neumim si predstavit, jak byse mel nafukovat pri dychani

casto se hadum zvetsuje hrdlo jakoby pod "krkem". Chce to pozorovat. Zaroven s tim jeste obvykle trochu nadzvedavaji hlavu.