Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hroznýš královský poraďte

zdravím
poradtě cca pred rokem jsem nakrmil hada morcetem a on ho asi po tydnu vyvrati a prestral zrat po konzultaci s veterinarem (porusena biokultura v travicim ustroji) a nasazenu lecbou(pancreolanem)se dostal opet do formy ale asi pred 2 mesici prestal zrat.ja odjel na par tydnu do prace (o dalsi krmeni se pokousela pritelkyne) a po navratu had byl neuplne svecen a mel ucpane nozdry a ma zahlenenou tlamu(behem me nepritomnousti odeslo topne teleso),tlama je bila bez naznaku zarudnuti nebo vyditelnych tmavych skvrn a zapachu.hada jsem ve vane dosvleky a castecne se uvolnili i nozdry, vypada to na zanet dychacich cest,co radite?

Jak už jsem odpovídal na vedlejším článku.Opět to vidím na nějakou plícní chorobu.Při těchto problémech mají hadi ve vodě často tendenci zvedat hlavu a vyfukovat vzduch.A pěna v tlamě to taky odpovída.Je třeba mít dostatečnou teplotu a navštívit veterináře dokut je čas.