Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezmlsám jí tak?

Ahoj,
mám doma mládě Krajty královské (necelých 50cm). Když mi jí přivezli, bála jsem se, aby byla rozkrmená. Nyní jsem tak zjistila, že jí nedělá vůbec zádný problém skoro dospělá myška.
Chovám si pro ní doma myši sama. Protože hada i myšky mám měsíc, nyní mám teprve první vrh mladých.
Ale vzhledem k tomu, že skoro velkou myš spořádá i td, přemýšlím, že bych v jedné bedně měla myši a v druhé bedně osmáky nebo křečky (zlaté), protože jsou větší než myšky.
Jenže mě tak napadlo, jestli když to budu krajťuli střídat, jestli jí to nebude vadit? Jestli jí tím moc nezmlsám, aby mi pak myši a později potkany žrala. Aby pak nevyzžadovala ty křečky.
Co myslíte?
A ještě jestli se to vypalatí chovat křečky nebo osmáky. Jestli se nemnoží o hodně pomaleji než myši?

Finančně se to asi nevyplatí, chovat myši pro jednu krajťuli. Ale mě to baví a není to žádné extra množstí, aby to doma smrdělo nebo překáželo.
O křečkách přemýšlím protože jeden týden jí můžu dát dva menší a za týden jednoho trošku většího.
Jinak kdyby byl přebytek, tak jsem domluvená s jedním známým. Ten by si sice bral jen holátka, ale druhá možnost je zverimex. Tam jsem také domluvená, jak na holatech, tak na větších.
Zatím ale hadice baští dobře a myši teď měli první vrh (jsou to čerstvé skupiny a celkem mladé). Takže zatím přebytek není.
Křečky bych chtěla, je jsou přeci jen zajímavější než myši (a vzhledově to není tak úplně myš - kvui tchýni). Ale právě se bojím, když jí dám jedno myš a pak křečka, tak aby mi pak nezačala žrát jen křečky. Toho bych nechtěla. Ale zase křečci (zlatí) jsou větší. A tak bych jí je mohla dávat i později až povyroste. Protže teď je to cca 50cm "žížalka" ale roste jako z vody, tak aby na ní myšky nebyly za chvíli malé.

Jestli můžu něco poradit, tak první vyzkoušej jestli je bude vůbec chtít. Moje regína nechce třeba vůbec nic jiného než myši. Zkoušel jsem malého potkana a vůbec, chvíli ho pozorovala a pak se stočila a nic. Vymněnil jsem ho za myš a to byla potom rychlost.