Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva snesla vejce

Dobrý den,
máme zhruba 12roční želvu... Ve styku s jinými želvami a želváky byla zhruba před 2roky při zimování, od té doby ne. Asi před 14dny nám snesla první vejce (a o té doby, vždy s několikadenní pauzou, snesla ještě další 2)... Máte někdo s takovouto situací zkušenosti? Jsou ta vejce pravá = oplodněná? Máme pro želvu udělat nějaká speciální opatření?
Děkuji za radu.
S pozdravem Andrea Hakenová

loading...

To jistě škoda je a ráda bych i želvu připustila... Jenže nejsem až tak zkušená chovatelka, a obávám se, že bych mláďata stejně nebyla schopná odchovat... Proto již delší dobu sháním někoho, kdo již má s líhnutím vajec a odchovem želv zkušenosti, a byl by ochotný od nás si oplodněná vajíčka vzít a postarat se o ně... sehnat samce si myslím již nebude takový problém. Máme želvu druhu Testudo hermanni (želva zelenavá). Jsme z Českých Budějovic.