Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozeznání pohlaví u potkanů

Měl jsem tentokrát štěstí a ze zveráku koupil už zbouchnutou potkaní samičku. Asi po 10 dnech co jsem ji měl jsem získal 12 myšátek, bohužel dvě nejevili známky žívota. Ale v akvárku mám dospěly potkyše dva, je možny že jeden z nich je samec a určitě není jejich tatík, takže se bojím, že prcky sejme. Proto by mě zajímalo jak rozeznám chlápka od ženské, jestli je rozpozn. znak stejně jako u myší, nebo ne. Taky jsem tady už párkrát četl, že mlady může zešrotovat i matka, protože nemá bílkoviny, takže je dobry jim dát
??psí, nebo kočičí granule?? teď nevím. Padlo taky dát jim vařeny vajíčka, takže jsem tak učinil a ještě dodal salám a tvrdej sýr, ale takto je nemůžu zásobovat celou dobu než skončí kojení. Jinak u mě hlodavci mají docela pestrej jídelníček: chleba, rohlíky, zrní, piškoty, sušenky atp., ale pravda, že bílkoviny neobsahuje asi nic z toho

loading...

??psí, nebo kočičí granule?? teď nevím

Je jedno, který. Buďto psí a nebo kočičí.

ale takto je nemůžu zásobovat celou dobu než skončí kojení

Dobré jsou granule pro myši/potkany. K těm pak již přidávat psí nebo kočičí granule, tvrdej chleba a sem tam něčím přilepšit (ovoce, zelenina, kus sýru).

Jinak jestli je samec sežere? Těžko říct. Záleží na jedinci

bude mit varlata velky skoro jak ty tvoje :D

Tož teď nevím, ale lichotka to asi nebyla. Ještě, že jsem se neptal jak dlouhej má potkaní samec přední ocásek ani nedomýšlet co bych se dozvěděl.
U bílých myšek jde to pohlaví rozeznávat dost lehce, navíc když je vezmu za ocas tak jenom trochu kopou nožkama, takže mám dost času je študovat jak gynekolog. Ale potkani se nenechají, hned se začnou ohýbat a kousat a pak se točí jak vrtule. Žádny koule jsem na nich stejně nezpozoroval, tak nebudu nic riskovat a Vidimu (jméno hodnýška) koupím na mazlení jinyho.

Dospeleho samce poznas snadno, pokud bys v terarku samce opravdu mel, tak ho urcite oddel od samice. Tady je rozliseni pohlavi u potkanu, jak mladych, tak starsich. http://www.theblackhole.estranky.cz/fotoalbum/rozm nozovani/rozliseni-pohlavi-u-potkanu
Kojici samici davej zrni pro potkany(pripadne jine hlodavce) a pridavej ovoce, zeleninu, syr,klidne tucnejsi jogurt, tvaroh, sem tam varene vajicko, muzes trochu vareneho masa nebo ty psi/kocici granule.. salam a korenene/slane/sladke vyrobky nejsou moc vhodne.
Jinak co se tyka chytani potkana za ocas, vim, ze tady naprosta vetsina chova potkany jako krmeni, a nic proti tomu, ale i tak uchop za ocas muze byt pro potkana nebezpecny a je zbytcne ho trapit vic nez je nutne.. kdyz uz opravdu musite, tak aspon za uplny koren ocasu..

Tak posunuju můj příspěvek nahoru. Zajímalo by mě jak dlouho budou potkaní dětičky závislí na matce než je budu moct odstavit a budou už příjmat pevnou stravu. Myslím, že jsem někde četl, že 1 měsíc, ale nevím jistě. Z důvodů protože chovám hlodavce ve sklepě v paneláku a někteří ti blbci si stěžujou a už to přerostlo i v to, že mi visací zámky zalepujou jakýmsi lepidlem, musím jejich počet trochu zkorigovat. Takže se zbavuju myší, jenže hrozňa (2 roky, 130 cm) myš tvrdě odmítá a to je už 3 týdny bez jídla. Pravda, že myš není o moc větší než hrozňova hlava, ale nechápu proč mu to dělá takovy problémy, po potkanovi by vyjel hned.