Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bakulka u pusi

Dobrý den,můj Leguán (leonek) má u pusinky podkožní bakulku,která se mu zvětšuje.Jelikož mám o něj strach tak prosím poraďte co stím mám dělat,co to je,jak to mám léčit atd.....moc prosím .Dále přikládám foto neni to tam moc zřetelné ale snad to postačí.Předem děkuji za odpověď.Přeji pěkný den:-):-):-).

dobry den,
dle meho nazoru se jedna o absces,ktery je potreba resit.Doporucuji navstevu veterinare,ktery to otevre a vycisti.
dobra by byla kontrola tlamy,zda se uvnitr na sliznici nenachazi nejake hnisave loziska,ktere s tim mohou mit souvislost.
Jinak se leguan projevuje dobre?zere normalne,je aktivni?

Fotka sice není moc ostrá, ale taky bych se přimlouvala k abscesu. Není to nic vážného, nedávno to měl i můj leguánek. Stačí zajít k veterináři, ten to rozřízne, vyčistí hnis, pár dní to budete potírat desinfekcí a bude to OK. Zůstane jenom malá jizvička :-)

...to by mě skutečně zajímalo jak to tak bezpečně poznáš...krom toho "abces" to určitě není.
Leonek02: nejspíš to bude skutečně absces, jak psali Redsnake a Nemi nebo nějaký granulom, návštěvě veterináře se nevyhnete, bylo by dobré neotálet. Samozřejmě pouze ke specialistovi.