Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neplánované páření

Hroznýše chovám odděleně, každého ve svém teráriu. Samice má 170cm a samec 150cm. Plánoval jsem , že je připravím na páření a na podzim zkusím prvně připustit. Potřeboval jsem jim upravit terária a tak jsem je včera musel dát oba dohromady do jednoho,a když jsem ráno přišel, přistihl jsem je při páření. Toto období asi není standartní pro páření B.C.? Když je samice ochotná se pářit, znamená to, že je vhodná doba na páření a je pravděpodobné, že bude tedy úspěšně oplodněna? Co dál? Oddělit je a ještě počkat, nebo je nechat spolu? Jak dlouho asi období páření trvá a je vhodné je během něho krmit? Omlouvám se za, pro někoho, hloupé dotazy, ale trochu mě tím zaskočili.

Ahoj.
Ne každé páření je úspěšné.
Pokud mláďata neplánuješ tak je rozděl a musíš si případně počkat zda z toho něco nebude....:-)
A to že se pářili v nestandardní době je fuk.
Lidi na to také nehledí.....:-D
Jo a co se týče krmení tak krm jako jsi krmil předtím.
Pokud bude samice březí tak si sama řekne zda chce žrát či ne.
Jen samici snad dávej menší potravu než zjistíš jestli je březí či ne.
A pokud ano tak možná ani žrát nebude chtít.

Nejde o to co plánuju já, ale chtěl jsem ještě počkat do podzimu, aby samice reději ještě o nějakých 10 cm povyrostla. Může být samice kvalitně oplodněná po jednom páření? V teráriu na dně mám lino a jak jsou hrozňové spolu je na něm všude rozmazaná bílá tekutina - souvisí to s pářením? Může to být samcovo sperma?