Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neobvyklá vejce

Dnes mi samice Lampropeltis alterna blairi snesla takováto vejce. Vpředu jsou vidět dvě vejce neúplně oddělené a dle vzhledu mám za to že jsou oplozená. Máte s tímto někdo nějakou zkušenost? Hlavně mi zajímá líhnivost.
Předem díky za reakce.
[http://i716.photobucket.com/albums/ww168/Vladek_ph oto/Snmek207.jpg]

Zdravím
podobný problém jsem měl před 2 lety se stejnými hady Lampropeltis alterna blairi, nebylo to až tak velké, ale podobné, vejce se chovalo standartně a cca 3 týdny před vylíhnutím se vejce smrsklo, když jsem ho otevřel, byli zde 2 mrtvá nevyvinutá háďata a jedno z nich bylo doslova zauzlované.

Zdravím.
Jedna užovka mi zniesla hneď tri takéto dvojice.
Jedna dvojica mala obe vajcia neoplodnené. Druhá dvojica mala jedno oplodnené a druhé neoplodnené - po čase sa začalo oplodnené vajce scvrkávať (na margo neoplodneného). Tretia dvojica mala obe oplodnené. Vyzeralo že je všetko v poriadku, dlho sa držalo, ale nakoniec aj z toho nič nebolo. Pripisujem to tomu, že stred čím boli vajcia spojené, mal tmavšiu farbu - táto časť začala plesnivieť. Viac menej úspešne som s plesňou bojoval, ale aj tak z toho nič nebolo.
Určite tie vajcia neodpisuj možno bude všetko OK.