Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská mi nežere.

Dobrý den,před dvoumy dny tedy 21.července jsem si na Teraburze koupil 2 měsíční mládě Krajty královské. Prodávající mi řekl,že žrala před týdnem.Nechal jsem ji 1 den na pokoji a hned druhý den večer jsem jí tam hodil malou skákavku.Ale zdálo se mi,že se jí had trochu bojí,nebo aspoň si ji nevšímá.Včera sem to zkoušel znovu a opakovala se stejná situace...dnes znovu a zase jí nechtěla. Chtěl bych se zeptat zda-li je to normální a nebo jí mám nechat ještě pár dní napokoji.Nebo jestli bude nutné přejít k nucené potravě.Děkuji.

ahoj mel jsme ten sami problem kdyz sem si krajtuli poridil ;-) takze zadnej strach...me prvni mys doma vzala asi az po mesici a pul...nech ji tedkon tyden v klidu a pak to zkus znova.je dost mozny ze si ji zase neveme,pokud se tak stane zkus to znovu po 3 dnech a jestli zase neveme tak ji necha treba 2 tyndy v klidu netahej ji ven a pak si 100% da ;-)

Násilné krmení krajt neprovádějte! I když nebude žrát delší dobu. Pokud předtím v pohodě žrala, tak to "umí" a teď prostě jen nechce - je dost nažraná, je ve stresu z vyndavání z terárka atd..... Akorát by jste jí uškodil..
Násilné krmení je uplně nejkrajnější případ, kdy většinou mládě hada odmítá potravu a bez násilného krmení by zahynulo..