Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rašelina pro želvu čtyřprstou

Dobrý den, začínám s chovem želvy čtyřprsté a chtěla jsem se zeptat, zdali je nutné kupovat jako substrát speciální terarijní rašelinu ve zverimexu, nebo jestli stačí rašelina z jakéhokoli obchodu pro zahrádkáře? Předem moc děkuji za odpověď

Amboinensisky mám v terárku s větší plochou vody a menší plochou souše. Ač se v literatuře píše, že v dospělosti tráví hodně času na souši, tak moje to zatím tak nemají. Mám tři subadulty a dospělou samici a všechny většinu času tráví ve vodě, akorát samice když se chystá snášet, tak leze ven častěji. Souš mám vyřešenou - drobný lignocel vespodu a navrch jsem nasypal drcený kokos, ale takový větší kousky. Když jsem tam měl dříve jen rašelinu, nebo ten jemnej lignocel, hrozně se to na ně lepilo a špinilo to vodu. Samice do toho v pohodě snáší vejce, tak jim to takhle snad vyhovuje. Jinak jsou to super zvířata, jedny z mých nejoblíbenějších. Doporučuji si je pořídit.