Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odcerveni

dobry den chtela bych se zeptat zda muzu leguana a zelvy odcervit pripravkem CANIVERM.mam to pro psy a kocky,tak jestli to muzu dat i plazum.diky

Dobrý den,

ano tento přípravek lze použít. Používal jsem ho pro agamy kočinčinské.
Prodává se pro různé velikosti psů...takže je nejlepší koupit ten pro nejmenší plemena a prášek i tak minimálně rozčtvrtit. (já jsem pro agamy použil jen opravdu malý kousek, určitě míň než tu čtvrtinu a fungovalo to dobře)

Honza

Optimální a splehlivý je samostatně podaný Fembendazol (obchodní název Panacur neb Fembion) a Praziquantel (Droncit), oba v dávce 80 - 100 mg/kg, plazi mají dost často rozdílné dávkování a taky snášenlivost pro chemoterapeutika, než savci. Praziquantelu by bylo potřeba využít zhruba dvojnásobné množství, než je v tabletě v poměru k Fembendazolu (při dostatečné dávce Praziquantelu je už možná dávka Fembendazolu toxická, při vhodné dávce Fembendazolu nezabere Praziquantel na případné ploché červy a spíš se stanou odolnými proti jejich účinku...
Petr