Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Petice předána ministrovi zemědělství

Tento týden jsem předal ministru zemědělství petici zatím s kopiemi petičních archů a to vzhledem k možnostem pana ministra během jeho funkčního období. Požádal jsem ho o vytvoření pracovní skupiny, která by navrhla reálné řešení problému nezaměnitelného označení. Dnes také přišla další devatesátka podpisů od M. Bezděkové z Tašova. Díky, jistě posílí palebnou sílu, až budu předávat originály :-D.
Změna kategorie, původně: Hadi (Kurt)

Asi jsem velký pesimista,ale myslím,že zrovna tato bolševickobirokratická vláda nevyřeší vůbec nic a už vůbec nějakou petici o nezaměnitelném značení.Pokud jsem se tímto označením někoho dotknul,tak se omlouvám,ale smysl těchto dosazených figurek na přechodné období mi docela dost uniká.Toť můj názor.

Nikdo nemůže vědět jak bude ochotna řešit náš problém tahle konkrétní dočasná vláda, každopádně je dobře aby se dávalo vědět že tenhle problém tu je.
Rozhodnutí o tom zda čipovat či ne, není politický problém ale věcně odborný. Takže nevím proč si myslíš že rozhodnutí v náš prospěch je touhle vládou neprůchodný.

Proč?Protože musí chtě nechtě rozhodnout o jiných věcech a já si prostě myslím,že na tento problém nemají ani čas ani chuť,nějak ho řešit.Pro ně je tato věc prostě banalita,ale jak říkám,je to jen můj názor a třeba se strašně pletu.Byl bych jedině rád a moc,kdyby to řešily tyhle figurky a vyřešily to k prospěchu zvířat,ale prostě tomu vůbec nevěřím:-(.

Dnes se telefonicky ozvalo ministerstvo zemědělství. K mé velké radosti stojí o jednání a k mé ještě větší radosti mají na věc stejný názor jako my. Předběžně jsme hovořili o podobných možnostech "značení", jako je tomu u CITES tzn. fotografie apod. Protože zítra na měsíc odlétám za teplem a kobrami (zlaté prázdniny :-)), tak jednání proběhne v průběhu srpna resp. v září. Dopředu jsem byl upozorněn na skutečnost, že do poloviny příštího roku se nic nezmění (probíhá dokončování již rozdělaných zákonů atd.), zato však budeme mít připravené znění novely. Přestože ještě není zdaleka vyhráno, odlétám s příjemným pocitem a ještě jednou děkuji všem, kteří se pod petici (tera.poradna.net) podepsali.

Právě jsem se vrátil z Hradu...:-), dalo by se říct. Jinými slovy, dnes jsem spolu s Petrem Velenským jednal na ministerstvu zemědělství s vysoko postaveným úředníkem a právničkou ústřední komise. Mám radost, že jsme našli řešení v podobě legislativní změny, která by ve svém důsledku vedla k odstranění problematických pasáží z kontroverzní vyhlášky. Omlouvám se za téměř "poslaneckou" větu, ale nechci zatím zabíhat do podrobností a šířit zbytečné naděje, protože kroků k úspěchu je ještě poměrně dost. V každém případě je vůle k novelizaci a hlavně v horizontu několika měsíců. Patnáct set podpisů mělo v celé věci velkou váhu, takže bych chtěl znovu poděkovat všem, kteří se k petici přidali. Naštěstí jsme narazili navíc na opravdu velmi seriózního a rozumného úředníka, který okamžitě pochopil, jaké nesmysly vyhláška ukrývá.

Shodou okolností jsem dnes psal Dr. Spurné - Traplové, která má na starost legislativní proces novelizace Vyhlášky 411/2008 Sb. Bohužel mě nepotěšila, protože stále nedostala vyžádané doplňující podklady od MVDr. Krumla, jenž to od ní dostal za úkol. Zítra mu budu telefonovat a případné informace sem přidám. Naposledy to bylo ve fázi, kdy jsme s P. Velenským předali Dr. Krumlovi podklady pro důvodovou zprávu (10/2009), na základě které měl být spuštěn výše zmíněný legislativní proces. Dr. Spurná - Traplová si však vyžádala další materiály a na nich to teď vázne. Zatím tedy platí vyhláška v původním znění, ale pevně věřím, že se to letos změní.

Jen doplním informace k současnému stavu. Dr. Kruml mě ubezpečil, že na novele se pracuje. Potřebné podklady jsou již připraveny, zdržení způsobily důležitější úkoly... Leccos je již předjednáno, ale to tu nechci z pochopitelných důvodů zveřejňovat. Nezbývá tedy než čekat a ať už to dopadne jakkoli, napíšu to sem.

MVDr. Kruml - co má nebo nemá společného s Komorou veterinárních lékařů? Ptám se z toho důvodu, že právě stanovisko Komory bylo prý klíčové pro ten idiotský nápad s čipováním mrňat jedovatých hadů. To vzbuzuje podezření, nebyl-li tento postoj nějak pekuniárně ovlivněn ze strany některé firmy, tyto mikročipy vyrábějící...

Pan doktor Kruml je pracovníkem MZE v oblasti ochrany přírody a je to velmi solidní člověk. Jakékoli spojení kohokoli s čipařskou lobby je velmi spekulativní a já bych se velmi přimlouval za to, aby tady a nejlépe i nikde jinde, tyto "úvahy" nepadaly. O stanovisku KVL nic nevím. Opravdu není vhodná doba, dráždit hada bosou nohou, když máme dobře nakročeno. díky za pochopení !

Doufám že jste při předávání petice předložili i nějaké jiné řešení, když se angažujete tolik proti čipům je potřeba nabídnout řešení. S čipy také nesouhlasím,ale nějak se to řešit musí!!! Nemam moc rád když někdo něco kritizuje a sepisuje petice,ale nemá žádné jiné řešení. (největší odborník na kritiku bez vlastního řešení je Jiří Paroubek a pár jeho posluhovačů)

Doufám tedy že to není váš ani těch co to podepsali příklad a máte již zmiňované řešení. Jedovatí plazy jsou jedny z nejnebezpečnějších dostupných zvířat na světě a to by se řešit mělo!!!!

Vážený kolego, děkuji za poučení o nebezpečí plynoucí z jedovatých hadů a ubezpečuji Vás, že jsme s panem Velenským (ZOO Praha),Dr. Hnízdem a dalšími, nabídli rovnou novelizované znění vyhlášky, které jde v této podobě do legislativního procesu. Vycházeli jsme ze skutečnosti, že dosavadní opatření spočívající v povinné registraci bylo dostačující jak pro zvířata, tak pro zachování naší civilizace před hrozbou vyhlazení jedovatými hady :-).

Souhlasim s Apophisem,legislativa byla dostacujici.. Uz o tom tady psal Somalia,jak chodej kontrolori k mambe cerny a kontrolujou cip :-D Ta nova vyhlaska je nebezpecna sama o sobe a to pro chovatele,veterinare a kontrolory navrch :-D Take mi neni znamo,ze by vinou chovatele (at legalniho ci ilegalniho) doslo k usmrceni cizi osoby...
Jinak nemohu rict,ze by se mi nezamlouval novej svetovej rad,kde by v cele byli hadi :-) Urcite by zeme skvetala lepe, nez za vlady homo sapiens... :-)

Škoda, že žádné jedáky nechováš.... aneb dovolím si tvrdit, že by se tvůj postoj vůči nezaměnitelnému označení zvířat rázně změnil,kdyby se to mělo týkat i tvých Boa.

Jedovatí plazy jsou jedny z nejnebezpečnějších dostupných zvířat na světě a to by se řešit mělo!!!!

Jak jsem slyšel od jednoho kolegy zde: "chov jedovatých hadů je zábava chudých", tak se není čemu divit. Třeba s vyšší živ. úrovní populace dojde k samovolnému omezení chovu jed. hadů a lidé se konečně začnou cítit bezpečně.;-)

Koukám že jste mě moc nepochopili. Mě jde o to že v dnešní době jde prodat celý odchov klidně 100ks 10letýmu dítěti a nemusí se nijak např. papírově dokladovat komu a kolik kusů jsem prodal atd. Nehledě na to že některé bitisky se prodávají po 100Kč. To je podle mě problém. Vše je pouze na slušnosti chovatele a to je myslím v ČR dost mazec....

Jak už jsem psal čipy jsou blbost ale nějak chráněno by to být mělo!!!!!
Můj názor!!!

Jo a kde jsi slyšel že nemusim Boa nezaměnitelně označovat??? Occidentalise???? Cites 1 ????

Zákon, který zakazuje prodej jedovatého zvířete osobám mladším 18ti let tady už máme, stačí jen důsledně kontrolovat jeho dodržování. Ceny hadů (bohužel i bitisek) určuje trh, co k tomu dodat...

Jo a kde jsi slyšel že nemusim Boa nezaměnitelně označovat??? Occidentalise???? Cites 1 ????

Víš dobře, že to bylo myšleno všeobecně pro Boa sp. a formulací "nezaměnitelné označení" jsem myslel ve vztahu k tomu legislativnímu paskvilu, tedy čipy.;-)

V chovu jsem mel i kajmana a chrestysovce, takze nevim z ceho vyvozujes, ze jsem mel "jen" guttky. Timhle by jsme si podrezali jen vetev sami pod sebou. Carlos ma pravdu, trh s bezobratlyma neni kontrolovan vubec a casto se tam nachazi dost jedovati zastupci (androctonus, leirus, haplopelma a dalsi)U tohodle nikdo nema problem prodat detem...

Samozřejmě sem tim nechtěl říct že chováš guttaty. Myslel jsem to jako příklad ne ale pouze na tebe ale globálně. Bezobratlé jsem měl na mysli také...

Je to ale na delší diskuzi. Neni to myšleno jen na děti, ale i narušené lidi apod.

Dám příklad ženská zahne nějakýmu idiotovi ten se dozví s kým koupí 100ks arietán a půjde mu je vysypat např. do auta či domů apod. Pokud by se detailně evidovali vědělo by se kdo je prodal kolik a komu. Je to jen příklad!!!!

Osobně se divim že to ještě někdo neudělal, nebo něco podobného....

Psal si,ze je to jen priklad... Koho by to napadlo,leda zkuseneho hadare.. Pac obycejnej vrahoun se tech arietan bude bat jako cert krize.. Arietana rachne kohokoli,ne jen nastrcenou obet... Kazdej "rozumnej" vrahoun,radsi sezene pistoli, kudlu ci auto.. Nez ze bude obihat burzy ci inzerenty.. :-) Tam se vyskytuje riziku chyceni,pac opravdu smrtelni jedaci se neprodavaji jak rohliky... :-D
O to oravdu strach nemam,ukladnou vrazdu jedovatym hadem,uvidime i pro pristi leta leda v TV... :-)

Můj osobní názor:
1. Povinnost nezaměnitelně označit zvíře stanovené vyhláškou 411/2008 Sb.,nutí chovatele týrat své chovance, minimálně mláďata a přímo ohrožuje jejich život,
2. Povinnost nezaměnitelně označit zvíře stanovené vyhláškou 411/2008 Sb.,ohrožuje chovatele a kontrolní orgány. Nutí chovatele ke kontaktnímu chovu, který není u jedovatých hadů za každou cenu potřeba,
3. Chovatelé by měli aktualizovat svůj chov pokaždé, kdy dojde k nějaké změně. Dělal jsem to tak vždy mailem a nedalo to vůbec práci..., ale chápu "velkochovatele" (pochybuji ale, že jich je za stávající poptávky významné množství), že pro ně to může být jistá zátěž. Zbytek skutečně řeší stávající legislativa