Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co bude vhodnejsi? Anolis? Chameleon?

Dobry den panove.

chtel bych se poradit, co bude vhodnejsi do meho pripravovaneho teraria. Velikost bude 60x45x60... Bohuzel nemohu mit vyssi ani vecsi terrarium. Planuji tam mit vlhke tropicke prostredi. Takze kammena stena, vodopad, mlhovac, liany... Ja bych chtel chameleona, jelikoz jsem fakt zacatecnik a chameleon mi je strasne sympatickej, ale bojim se ze mu bude casem terarium male... Nemam v planu a ani nemam prostorove moznosti na to abych casem udelal vyssi, nebo vecsi terarium...

Tak se radej ptam, bude lepsi chovat anolise sedeho nebo anolise rudokrkeho nez chameleona jemenskeho? Nebo doporucili by jste zacatecnikovi jineho denneho plaza (hady a pavouky by doma neprosli... ;-) )?

Predem dekuji za odpovede a rady.

Jemenák je náročnější,ale pořád to není ak náročný chovanec jak jiný chameleoni...
Terárko mu bude malé,až vyroste...Anolisům se tam bude líbit víc,navíc tam můžeš dát pár,nebo 1,2....jsou to taky parádní krásná zvířata!:)

Dekuji za odpoved... Ja si to myslel, jen jsem se v tom chtel utvrdit. :-/ Neco o teraristike a chovani zvirat jsem uz precetl, nechci do toho skocit bez zakladnich znalosti... Na internetu je informaci spousta, ale te hromade blogu se moc verit neda, vsude je neco jineho... :-|

Ano anolisove jsou krasny, urcite by jsem je choval v paru, ale trochu se bojim jak zvladnu pripadny odchov mladat...

Jeste otazecka, je lepsi koupit par anolisu z nejakeho zverimexu, nebo je lepsi pockat na nejakou terraburzu? Po tom co jsem precetl, tak nechci par z dovozu, ale radej z chovu tady v CR...

Predem dekuji.

Jinak pro chamíka by nebylo vhodné moc ani to pralesní vlhké klima...takže anolisy;-)

nechci par z dovozu, ale radej z chovu tady v CR...

Tak to neseženeš ani ve zverimexu, ani na burze (v 95% případů), jsou to všechno importy. Ideální sledovat inzerci, až bude někdo nabízet mláďata z odchovu...