Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň na krunýři

Ahoj, prosím o rady. Tuto želvu jsem izoloval od ostatních (má to jediná ze 30). Starou mrtvou tkáň jsem odstranil a vydesimfikoval vyčištěná místa. Dnes jsem želvičku vykoupal v roztoku hypermanganu. Jinak je aktivní a dobře žere, vypadá jak kdyby o těch ránách ani nevěděla. Poradíte, co s tím mám dělat dál? A popřípadě co je to za druh plísně? Setkal jste se s tím už někdo? Je to pěknej hnus... :-(

První dvě fotky jsou před mým zákrokem. Vzal jsem to zlehka kartáčkem a když jsem viděl, že se ty shnilé části híbou a odchlypují, tak jsem je sundal, šlo to lehce...

Foto 1
Dva fleky na žeberních štítcích - druhotná rohovina, vyhojené (hojící se) buď mechanické poškození nebo poškození po nekroze či plísních. Daleko horší je poškození abdominálních štítků, zejména na čtvrtém, tam je breberka v akci a je třeba zahájit léčbu.

Foto 2
Nevím, ale nevypadá to nijak dobře.

Asi nemá cenu nad tím bádat, rozhodně je to směs plísňových a bakteriálních poškození a nejlépe bude navštívit veta.