Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodní želvy

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat jaké druhy vodních želv mohou být společně s želvami nádhernými (T.s.elegans). díky

tehnle problém řeším taky, ano, trachemysky jsou občas dost agresivní navzájem - někomu se osvědčilo chovat je s želvami kaspickými nebo se obecně doporučují podobné americké želvy s podobnými nároky jako pseudemys picta, pseudemys nelsoni, cocinna a graptemys koohni (ty jsou hrozně hodné, dokonce i samci, mohu doporučit, ve vnkovní jezírku se mi trachemysky a graptemysky snášejí, v akvárku doma to bohužel nejde, velká samice trachemys se snaží malé graptemisky spapat)

Já doma mám cyclemysky normálně s eleganskama a problém není.Ze začátku jsem se celkem bal, jak se budou snášet, ale žádnej konflikt jsem mezi nima ještě neviděl:-)Ono se říka, že jsou agresivní vůči jiným želvám, ale je to taky dost individuální.Jestli jich máš víc a vše je ok a nějak po sobě nejdou, tak by sit mohl zkusit i nějakej jinej druh.Moje želvy se naštěstí vůbec agresivně vůči jiným nechovají.Tak snad i ty tvoje:-)

Myslim, že jich dost najdeš. Hledej podobně velký želvy s podobnými nároky. Mimo výše uvedených by šly třeba želvy bahenní, ty jsem s nima měl a vše OK. Myslím, že jak píše weyn, záleží na tom jak agresivní jedince máš doma. Možná i Emydura subglobosa či některé dlouhokrčky by s nima vydržely, ale to by se muselo pohlídat, jak to půjde dohromady. V každém případě bych měl doma záložní akvárko a v případě problémů bych je oddělil.

V každém případě bych měl doma záložní akvárko a v případě problémů bych je oddělil

Pokud by mi doma stálo prázdné záložní akvárko tak je oddělím raději hned a nebudu riskovat že příjdu o některé raritnější druhy. Pokud bych uvažoval o společným chovu, tak s některými severoamerickými druhy, popř. kaspikama nebo bahenkama, který maj podobný nároky narozdíl od zmiňovaných tropických druhů (E. subglobosa, C. dentata, tereky apod.)

Pokud by mi doma stálo prázdné záložní akvárko tak je oddělím raději hned a nebudu riskovat že příjdu o některé raritnější druhy.

S tím souhlasím, ale třeba já se potýkám neustále s místem kam s nimi. Takže ač mám záložních akvárek několik, přesto je nemůžu mít trvale obydlené, protože na ně prostě není místo a některé druhy mám smíchané.

Raritnější druhy bych samozřejmě taky držel radši zvlášť, ale o žádných takových se výše nemluvilo. Tereky, subglobosy, dentaty atd. považuju za běžné druhy, které se dají bez problémů sehnat a nejsou nijak ohrožené.

Nevím jak máš velké želvárko, ale pokud tam máš již 4 (dospělé ? ) elegansky tak to tam bude skoro dost husto.

To je fakt. Jestli nemáš to želvárko extra velké, tak už bych tam nic nepřidával. Trachemysky dělaj dost bordel sami o sobě, takže pokud tam není extra místo navíc, tak už bych moc nepřidával.

ale třeba já se potýkám neustále s místem kam s nimi

Tak to asi každej :-), ale přeci jen raději kombinuji druhy s podobnými nároky. A mám-li být upřímný, pak to jsou právě elegansky který v chovu oželím.:-[

Tereky, dentaty atd. považuju za běžné druhy, které se dají bez problémů sehnat a nejsou nijak ohrožené.

To jo - "nijak ohrožené zatím". Pojem "raritnější" není zrovna na místě ale jedná se často o importy z přírody a těch si já tak nějak víc vážím - přeci jen vyžadují zvláštní péči. A v případě společného chovu s "popelnicema" jako jsou elegansky vznikají min. zbytečné problémy při krmení.

A v případě společného chovu s "popelnicema" jako jsou elegansky vznikají min. zbytečné problémy při krmení.

GRRR!!! Jakápak popelnice, to už je jako u nás doma:( tam se ale říká odpadkový koš:-( Nejhezčí mojí želvou je eleganska Bublina, která považuje vše co není Bublina za jedlé. Ne, vážně, podle mě by si lidé všech želv nádherných, které zdárně přežily až do dospělosti, měli vážit - když si vezmu, čím vším si taková želvička musí projít - vyklubání z vajíčka, cesta do evropy v bedně plné na smrt vyčerpaných želviček, ,,péče" ve zverimexu, ,,péče" chovatele, plísně, pokousání psím mazlíčkem, útěk, zimování v českém rybníku, útulek...

Bublina vyrostla na kuřecím salámu a jiná želva mapová, kterou mám (taky faremní odchov), zase na granulích:(

A jaképak problémy při krmení - prostě krmím každou zvlášt (nebo po skupinách) a hotovo. Aspon je hned jasné, kolik která želva snědla a nešpiní se tolik želvárko.

hm, to moje nádhery dlabou vzorně, jídlo si vemou z ruky (nemusím pinzetou), kousnou jen občas a cvičně, to spíš malí mapoví samečci se v tom nimrají až hanba - ale já krmím ve škopku, tak je to jedno

nejvíc sviní vodu želvy, které žerou zeleninu, ovoce a salát (a je jedno, jestli se krmí ve škopku nebo v tera)- maso a ryby jsou v pohodě, s vnitřnostmi je to horší