Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moc aktivní?

Dobrý den, moje zelva je posledni 4 dny nezvykle aktivni. Nikdy takova nebyla. Neustale chce ven z teraria a kdyz ji pustim na zem, tak beha jak z divokejch vajec. Chtela jsem se zeptat, cim to muze byt zpusobeno? A jestli ji neco v tom terarku nemuze treba vadit? Na nic jsem osobne neprisla, tak se obracim sem na vas. Taky jsem se chtela zeptat, jestli to treba nemuze souviset s tim, ze jsem ji uz dlouho nevidela curat (cca 3dny)a tomu taky nerozumim. Vždycky curala kazdy den. Jinak stolici ma pravidelnou. Ale moč jsem bohuzel nezaznamenala. dekuju za rady.

já opravdu nevím co s ní mám dělat, od rána lítá a lítá a nezastaví se absolutně nikde. V terárku dělá psí kusy, plazí se po skle do výšek, prostě k neudržení. Nespí vůbec,ani jíst moc neche, já to prostě nechápu! Může mi to někdo vysvětlit,co s ní mám dělat,aby se už uklidnila?Já opravdu nevim co s ní.

Hlavně že si to každej čtete,ale odpoveď sem neumíte dát nikdo.Tak od čeho je to pak poradna. Kdyby to byla hovadina, tak se na to neptám,ale já opravdu nevim co s ní mám dělat, snaží se vylejzat z terárka a de jí to čímdáltím "líp" a mám dost velkej strach,aby se z toho terárka nedostala. Fakt nevim, jak jí zastavit, a v čem je problém. Nikdy taková nebyla,aby lítala 6hodin (zatim) v kuse, bez odpočinku.

je to samice a jaký vejce,když je sama? To mi jako tady po bytě hodlá klást jen tak vajíčka,jo? A jak dlouho to trvá tenhle proces? Jako ty 4 dny jsou docela už dlouhý,já zítra pojedu pryč a aby tady takhle divočila, když tu nikdo nebude, to je docela risk.

Já to říkám zcela obecně, ne konkrétně na vaši želvičku, vždyť neuvádíte ani jak je stará, ani zda je to samička. Pouze že je hyperaktivní. I když želví samičku nezimujete, není vyloučené že k ovulaci přesto dojde, sice v záhadných a většinou nepravděpodobných, nepravidelných termínech, ale zcela vyloučené to není.

V tom případě je dost pravděpodobné, že se snaží nalézt optimální místo pro snůšku. Je možné, že ani žádná vejce nemá, jen ji k podobnému chování vede instinkt, podobně jako třeba falešná březost u fen. Zkuste ji vzít někam do přírody, třeba najde to správné místo, nebo to alespoň vyběhá.

Pokud je to opravdu ono, což netvrdím, klidně to může trvat i deset dní. Nemá-li v sobě vejce, nic tak strašného se neděje a přejde jí to. Pokud ale vejce má a nenajde vhodné místo, pravděpodobně je volně potrousí, v horším případě může dojít k zadržení snůšky, což může mít za následek (v katastrofickém případě) až mnohdy fatální zánět vejcovodů.
Takže, měla by jste zjistit zda náhodou ta vejce opravdu má (vet-rentgen), pokud ano, vet rozhodne zda použít třeba oxytocin.

dobre, pro jistotu tam s ni zajedu.Nerada neco podcenuju,ke vsemu kdyz ani nevim pricinu. Kazdopadne diky za info. A pokud se jedna o tohle, muzu ji to nejak zlehcit tu situaci? Neco co pro ni muzu udelat? Jen se zeptam, kdyby naaaaahodou nejaky vajco se tady objevilo,co s nim mam udelat? a jak je veliky to vajicko asi? A barvu ma svetlou normalne?