Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bufo melanosticus - nemoc?

Ahoj, od včera (30.6.2009) mám problém s ropuchou, zničeho nic se jakoby nafoukla (není to zastrašující znamení),bříško má měkké, bez výraznějších změn, žádný hnis, žádné rány, výkaly bez známky jiných organismů a ochrnula jí zadní noha, ta druhá nejspíš přijde taky :(, krmím cvrčkama jednou dostala myší hole, ta druhá ho ovšem dostala taky a bez problémů. N
evíte někdo prosím co to může být? Či jak jí pomoci?
(mám je cca 2 měsíce), pravidelná údržba terária ( v teráriu mám netík, kapradí a větev ze stromu bez známky nějaké plísně + kokosový substrát)

Zatím nemám žádnou zkušenost s žábami, ale myslím že by to mohl mýt na svědomí ten kokosový substrát (lignocel) A proto bych doporučil ho dát pryč, ale opravdu s žábami zkušenosti nemám, takže asi lepší počkat na názor zkušeněšjších. Přeji hodně štěstí

Nic nepíšete o tom jaké a jak často podáváte minerály a vitaminy. Může jít např. o vykloubeninu. a že má měkké bříško, to je normální ne? asi to bude chtít rentgen, jinak tyhle žáby chovám pár let a používám lignocel (kokosové vclákno) s rašelinou a pískem. Cvrčkama ani holátkama prakticky nekrmim vůbec. Rozhodně doporučuju dešťovky, sarančata a šváby.