Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi Repti glo 5.0 a 2.0

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi zářivkou Repti glo 5.0 a Repti glo 2.0. Původně jsem měl u želvy suchozemské (vroubená) 5.0. Teď mi odešla a v obchodě mi prodali 2.0. Mohu ji použít, nebo ji mám vrátit a sehnat 5.0?
Děkuji za odpovědi.

Číslo udává podle výrobce podíl UVB záření v %, ikdyž je to trošku podivný údaj. Takže čím vyšší číslo, tím víc UVB. Pokud se ale jedná o lineární zářivku, tak je to úplně jedno, protože tam je účinek nulový. Líp jsou na tom stejnojmenné kompakty, ale pro suchozemku by to chtělo ještě něco solidnější. Nejideálnější řešení je, slunit želvu přes sezónu venku.