Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elephe vulpina - (důležité rady do chovu)

Zdravím, už brzy si budu pořizovat 1,1 právě tohoto druhu užovky (Elephe vulpina). Rád bych se zeptal jestli je možné je chovat v jednom teráriu společně (samce i samici), nebo raději chovat rozděleně a k sobě dávat jen k páření? Také bych byl moc rád kdyby jste se se mnou podělili o nějaké důležité rady do chovu. Předem děkuji moc za všechny užitečné rady.

Zdar, můžeš je chovat v páru i jednotlivě.Substrát třeba rašelina s pískem.Udržuju ho stále mírně vlhkej.V jednom rohu mám úkryt s rašeliníkem.Docela rádi se koupou, takže miska na vodu, do který se může celej had namočit by neměla chybět.Větev není nutná, ale může být,občas se proleze.Dobrý je poskládat třeba kusy kůry různě přes sebe, to ocení.Teploty cca 25-27, chladnější kout a místo na vyhřátí kolem těch 30 (to je klasika),noční pokles na pokojovku.Pravidelně večer mírně rosím(cca obden).Žerou perfektně,s tím by žádný problémy bejt neměly.Důležitý pro rozmnožování je tvrdší zimování cca 2-3 měsíce při cca 4-8 st.Jinak se prej špatně množej-říkal chovatel, od kterýho mám svojí samici.Jinak dobrá volba, jsou to pěkní a nenároční hadi.Budeš kupovat adulty nebo mladý? Napiš kdyžtak SZ od koho, sháním samce.;-)