Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - nežere

Ahoj, tady je přesné info..... je 8 měs. stará. Měří 25 cm. Asi před měsícem a půl dostala nové terárko v-100,š-120,hl-60. Obvod z polystyrenu + obkl. lepidlo, nátěr akrylát. Interiér dno- písek, jeskyně, terasa, větve na lezení, sukulenty. Nad břidlicovým placákem zdroj tepla – bodová žárovka 35 W - na kameni 40 st.C. U dna terárka 25 st.C. Zářivka Sylvania reptistar UVA UVB 6 měs stará. Dostává cvrčky a červy. Absolutně odmítá cokoliv z ovoce či zeleniny. Rosíme rozprašovačem. Vitaminy SERA reptimineral C jsme podávali na cvrkách, ale nechce to s vitamínama jíst. Pak se začla vyhřívat se zvednutou až zakloněnou hlavou, začla tak i spát,sem tam otevírala pusu jako by jí něco vadilo v krku - možná nemohla dýchat, syn tvrdil (jak psal včera), že měla po ránu bubliny u nosu. Ted má tendenci zalézat dolů, kde je nejstudeněji, je strašně vyhublá, dnes jí vemu na veterinu, strašně se přes víkend co jsem jí neviděla zhoršila. Včera jsem jí donutili sníst dva cvrky. Fakt je,že nám mimo tepelný zdroj klesla teplota oproti malému terárku o cca 3 st..
Pak ty vitamíny, toho pravděpodobně bude také málo, asi jsme to podcenili.

Tak už jsme byli u doktora, máme udělaný rozbor trusu a je jasné proč má problémy - paraziti ve střevech.
Tak léčíme a doufáme, že se z toho Drak vylíže. Po konzultaci jsme dospěli k názoru,že podmínky jsme měli vcelku dobré, pořídili jsme ještě jeden kvalitnější závěsný zdroj UVB. Zatím děkuji za předcházející rady.