Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kožní problém - hroznýš královský

Dobrý den
Rád bych vás poprosil o radu s kožním problémem který se oběvil ne těle mého Hroznýše.Asi před měsícem a pul se na těle hada z boku oběvil podivný světlý flek jakoby spečených šupin ktery se po čase změnil na jakoby uschlý hnis voskové barvy který popraskal a pod nim je vidět světlá nová kuže.Před třemy neděly se normálně svlekl ale ten flek se tam oběvil znova.Po pár dnech po svleku dostal 5 menších potkanu které normálně pozřel a nic nevyzvrátil.Včera s mu začaly kalit oči a celý ztmavl což jsou známky svleku ale přitom se svlékl před nedávnem a mezi tím dostal jenom těch 5 potkanu.Hada jsem dostal před rokem a pul a to měřil cca.1,5m a před tím jsem měl asi 6 let Užovku černou a s něčím takovým jsem se ještě nesetkal tak prosím o rady případně skušenosti.Had je v terárku s kočkolitem ale když se mu ten flek oběvil tak tam měl noviny,miska s vodou s které pije ale nekoupe se a nekoupal co ho mám a malá žárovka na teplo.Bohužel mevím jak se sem vkládají foto abyste to vyděly.Děkuji za případne rady a názory
Změna předmětu, původně: Kožní problém na Hroznýši (halapremek) (halapremek)

Jak se mu ten flek objevil?Hoď ho radši zase zpátky na noviny , nebo ubrousky.Svleky skoro hned po sobě jsou normální , když má zvíře nějaké zranění nebo parazity.Hoď sem radši fotku , podle popisu by to už mělo bejt v pohodě , ale těžk říct.Mazal si mu to něčim?(dezinfekcí)?

Tak jsem se zaregistroval a mužu sem vkládat foto takže takto vypadá to poškození kuže.Zatím jsem mu to nemazal ničím ale přemýšlím o hypermanganu ale nevím ani co to je tak bych rád radu.Ten flek jsem oběvil uplně náhodou tak ani nevím jestli to bylo menší a tak se to rozrostlo,opravdu nevím.Když jsem to našel tak tam měl noviny a tak jsem skusil tam dát kočkolit