Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Výroba terária pro kudlanky

Zdravim všechny fandy terárií a chovatele kudlanek :)

Začal jsem tvořit terárium pro čtyři kudlaňáky. Nejsem žádnej giga chovatel, ale kudlanky zbožňuju. Měl jsem teprv Hieroduly membranacei, které se mi tedy nepovedli rozmnožit, a tak příštim týdnem dostanu novou várku kudlanek Phyllocrania paradoxa + ještě si vybírám jeden páreček jiného druhu. Terárium neni ještě zcela hotové! Začal jsem ho robit asi před 14 dněma. Když je čas, tak tvořim, a tak dokončení terária odhaduju začátkem srpna. Terárium jsem "promakával" několik dní, takže doufám, že to na něm bude znát... Hodně si potrpim na vzhledu, takže se budu snažit inspirovat chovatele tohodlo krásnýho hmyzu! ;) Budu sem postupně házet fotky z postupu práce... K úvodu vše.

-------------------------------------------------- -----------------------

[p7100006.jpg]

Toto je náhled na původní terárium. Kupoval jsem to jako želvárium, ale pro kudlanky je to vyhovující. Víko jsem kdysi dělal ze dřeva a z perlinky.

-------------------------------------------------- -----------------------

[untitled-1.jpg]

Takhle by terárium mělo vypadat ve finální podobě. Druhé "želvárium" mam objednané. Takže to mi teprve přijde.

-------------------------------------------------- -----------------------

[p7120009.jpg]

Plánek :-) Opravdu jen takový náčrtek. V tom se vyznam asi jenom já sám! :-D

-------------------------------------------------- -----------------------

[p7120008.jpg]

Náhled na část mého materiálu. Sehnal jsem na půdě nějaké prkna, latě atd.. Čili jsem zatím nemusel nic kupovat (z materiálu).

-------------------------------------------------- -----------------------

[p7120012.jpg]

Dal jsem dohromady podstavec. Jako základ musí být pevný. Na povrchu je použitá korková deska, kterou jsem také našel. Slouží jako měkký podklad pro sklo, ze kterého je terárium slepené.

-------------------------------------------------- -----------------------

[p7120011.jpg]

Na řezání latí jsem použil mafla... :-)

-------------------------------------------------- -----------------------

[p7120014.jpg]

Poté jsem boky podstavce zakryl latičky, aby tím zakryl drobné nerovnosti :-D , ale především slouží jako bariéra, aby samotné terárium nezklouzlo mimo podstavec.

-------------------------------------------------- -----------------------

[p7120016.jpg]
[p7120015.jpg]

Hop a máme i horní díl. Ten je prozatím nepřichycen. Čekám na dodání druhého terária.

------------------------------------------------- - -----------------------

[p7210035.jpg]

Po zakoupení černého spreje, jsem nasprejoval podstavec a zadní stěnu terária. Černá barva tomu dodá "eleganci" :-) Ještě to budu brát jednou, abych dokryl světlejší místa... Budu muset nakoupit ještě alespoň dva spreje, abych měl na zbývající díly terária.

------------------------------------------------- - -----------------------

Prozatim vše. Momentálně pracuji na vnitřní výbavě samotného terária. Tvořim pahorkatiny :-D Fota by tu měly být během dneška...

Pahorkatinky jsou hotové a přikládám fotografie

[p7270120.jpg]

Náhled na jednu z nich. Byly přidány úlomky kamenů.

------------------------------------------------- - -----------------------

[p7270122.jpg]

Oba výtvory ve své kráse ;-). Natřel jsem barvou a posypal pískem ve třech odstínech.

------------------------------------------------- - -----------------------

[p7270126.jpg]

Připevnění do samotného terária.

------------------------------------------------- - -----------------------

Přidání dalšího infa v následujících dnech... ;-)