Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná krajta královská

Dobrý večer...mám problém s 3 měsíční krajtou... už přes měsíc a 2 týdny se mi nevslékla a už přes měsíc nežere... v terárku přes den teplota 28-30 stupňů,pod žárovkou i víc... v noci klesá teplota na 24 stupňů.Kupoval jsem jí na teraburze a prodávající mi v ten den řekl,že žrala před týdnem.Nechal sem jí tedy 2 dny na pokoji a pak sem jí zkusil dát skákavku odmítla. Takhle jsem to zkoušel po týdeních pauzách a nic.Dnes jsem to opět zkoušel a nic.Dokonce jsem zkusil vzít myšku a dát mu ji až k čumáku...začal jí očuchávat a vypadalo to že si jí veme...ale pak kolem ní vesele prolezl...první měsíc jsem jí nevážil.. teď jí vážím pravidelně a váha je pořád stejná. Měl bych navštívit veterináře ? Děkuji předem za rady.
Změna předmětu, původně: Nemocná Krajta Královská (halapremek)

http://tera.poradna.net/q/view/92364-krajta-kralov ska-mlade-nezere?
http://tera.poradna.net/q/view/91580-krajta-kralov ska-uz-mi-9-mesicu-nezere?
http://tera.poradna.net/q/view/91130-krajta-kralov ska-mi-nezere?
http://tera.poradna.net/q/view/86390-krajta-kralov ska-nezere?

A to jsem projel jen prvních 5 stran vyhledávání. Tohle je nejčastěji položený dotaz na každém tera foru (snad ještě s dotazem, co narvu za zvíře do krabičky od Tic Tac). Chce to trochu pohledat a řešení se dopátráte. ;-)

O.T. - vyhledávání - to nové vyhledávání se mi jeví poněkud horší, než to bylo před upgrade. Nešlo by to vrátit? :puff:

Dobrý den .. dnes jsem si všiml na mé krajtě,že když se nějak ohne (zakroutí) tak kůže kterou má spíše na ocasu vypadá jak kdyby naní úplně vysela ...srovnával jsem to s fotkami vašich hadů a žádný to tak nemá ... nemůže to být z toho že užpřes měsíc nežere ? první 3 týdný jsem ji nevážil... podcenil jsem to ... ale teď jí vážím a má pořád stejně gramů... :-/ PS:křečka zkusím nabídnout dnes večer ...

Dobrý den,
sice jste popsal teploty v teráriu a co vlhkost? Ta je myslím dost důležitá...... Kontrtoloval jste tedy podmínky chovu jako první a poctivě? Nemohl jste něco opomenout nebo přehlédnout? Co nabízená kořist, píšete sice skákavka, ale jak jsem zjistil, každý má skákavku jinak velikou, není nabízená kořist moc veliká, nebo moc malá?
Jinak Přemek má pravdu, jedním z nejčastěji pokládaných dotazů je nemocná krajta, nebo regina nežere, za 6 měsíců, co sem chodím, toto potkávám už asi po osmé
A napište, jakého a jak velikého křečka jste nabízel dnes večer

Dobrý den omluvte prosím moji pozdní odpověď ... vlhkost je optimální...podmínky jsem kontroloval několikrát,přehlédnout ... možná se podívat hadovi do pusy jestli tam něco nemá,ale já opravdu nevím jak hadovi otevřít tlamičku. Skákavka byla cca 6 cm dlouhá (6cm bez ocasu),křeček cca 7,5 cm.Ještě dodám,že jsem hada dnes vážil,máme trošku starší váhu a jestli nelže tak nabral 2dkg.

ale já opravdu nevím jak hadovi otevřít tlamičku

Pokud jste pravák - uchopte krajtu levou rukou za hlavou tak, že ukazováček fixuje temeno hlavy a palec tlačí na spodní čelist. Jemným tlakem palce na kůži spodní čelisti se pokuste pootevřít tlamu. Pravou rukou jemně tlačte nějaký měkký předmět směrem do tlamy (u malých hadů používám vatičky do uší, repektive tu tyčku, u velkých pak gumovou hadičku). Až tlamu otevře, strčte ji ten předmět dál do tlamy, aby ji již nemohl zavřít

Dobrý den ... už asi týden si všímám,že můj had není nijak aktivní,pořád polehává a skoro nikdy ho nevidím plazit se po dně terária.Ráno v 10 vstanu podívám se do tera,had leží na větvi.Max se jde napít nebo se přesune na květináč v kterém je žárovka a na květináči se vyhřívá.No a celý den jen leží OBČAS sleze udělá po dně kolečko a de zas na větev.Po celý den jinak leží.I když jsou krajty aktivní hlavně za soumraku a v noci.Sedím u počítače do 2 do rána a nakukuju do terárka.Had pořád jen leží.Už přes měsíc a 3 týdny nežral.Nabízel sem myší i křečky různých velikostí.Nic nechtěl.V tlamce nemá nic. Teplota 28-30 stupňů... pod žárovkou víc. Vlhkost optimální.Ještě se nevslékal.Zdá se mi nějaký pohublý.Vážím ho,máme starší váhu ale jestli teda váží dobře tak přibral 2dkg.Já už opravdu nevím co mám dělat :-(

Jestli dobře chápu, tak had ještě od tý doby co ho máte nežral??
Asi jde o krajtu s importu, takže je dost možný, že myšku ještě nikdy nebyla a byla krmena násilně.Takže to váhání tam ze začátku bývá a nemusí to být ani tím, že by byla nemocná a ani, že by byly špatný podmínky chovu.Zkusil bych jí třeba dát do nějaký krabice, třeba od bot.A k ní dát na noc malinkou myšku.Kdyby to nezabralo, tak už by to chtělo krajtě chtělo trochu pomoct a to třeba tak, že vyzkošet krmit mrtvou myškou(třeba týden starou)a když nebude brát sama, tak jí trochu otevřít tlamu a vložit, tak aby stiskla.Je to taková možnost před uplným násilným krmením, kdy jí rvát nějakej kousek masa do krku.Často had jak cítí, že má v tlamě nějakou potravu, tak začne polykat sám.

Ano chápete dobře. Zkoušel sem shánět tady po Blansku holátka .... ale tohle je orpavdu díra světa.Tady nic neseženu.Ale dozvěděl jsem se,že kamarádka má křečka a ten křeček asi bude mít malé.Tak jsem si řekl,že mu zkusít dát to holátko.....ale ptal jsem se toho chovatele který mi ho prodával,kdy naposledy žral,řekl mi v den koupi,že žral před týdnem,ale neřekl mi jestli žral sám nebo mu to dával násilně.Každopádně,alespoň zkusím tu možnost otevření tlamky a vložení do úst.Ale moc se mi nechce do toho,že bych ho zavřel do krabice.Protože už když jsem tam přišel tak byl zavřenej v nesmyslně malé krabičce.No tak si říkám,jestli by to třeba nebylo stresující,zase zavřená v malém prostoru....:beer:

No tak si říkám,jestli by to třeba nebylo stresující,zase zavřená v malém prostoru....:beer:

Určitě by to pro něj uplně dobrý nebylo, ale tam jde o to, aby docházelo častěji ke kontaktu s myší.Jestli máte velký terárko, tak myš si někam zaleze a ikdyž myš bude v teráku delší čas, tak to stejně k ničemu nepovede.Za pokus by možná stálo, tak třeba jí tam dát třeba jen na hodku.

Protože už když jsem tam přišel tak byl zavřenej v nesmyslně malé krabičce.No tak si říkám,jestli by to třeba nebylo stresující,zase zavřená v malém prostoru....

V čem že krajtičku máte? Jak velké terko, jak členité, jaké úkryty? Ona nesmyslně malá krabička nemusí být tak nesmyslná. Jen jestli ji nestresujete velkým teráriem bez možnosti úkrytu. Holátka pro mláďě regiusky je blbost (leda potkaní). Klidně skákavku myši, menší myš. Mrtvou potravu mi odmítaly, zkuste třeba menší myšku.

Zkuste opravdu na krmení dát s myší do menšího boxu. Pokud to nevyjde, v odkazech je pár dalších nápadů, jak rozkrmit.

Protože už když jsem tam přišel tak byl zavřenej v nesmyslně malé krabičce.

V čem že je to měl prodávající? Jak velké krabičky. Schválně. :-)

No a co zkusit úkrytů více, v různých částech terária? Na tenhle jak vidím přímo pere žárovka, taky hadovi nemusí vyhovovat vysoká teplota v úkrytu, mě hadi včetně regiusek ve většině případů tráví čas v úkrytu v chladnější a vlhké části terária...vždycky je lepší více možností a had si vybere tu která mu vyhovuje. v tomhle případě moc na výběr nemá;-) Víc úkrytů nikdy není na škodu...
Ad malá krabička - s tím souvisí i rozčleněný prostor, úkryty atd. - fůra hadů, zvláště pak mláďat se cítí mnohem lépe v malém prostoru a pochopitelně tam i lépe fungují - a žerou. Rozhodně bych těsnější tmavý prostor (krabičku) nevnímal jako stresující faktor, spíš naopak:!:

Podobný problém jsem řešil nedávno, kdy jsem dostal regiusku od začínajícího chovatele, který zřejmě dělal nějakou chovatelskou chybu (jistě neúmyslně)i když mi tvrdil, že vše je ideální. Krajta koupená ve zverimexu (asi odchyt nebo faremní odchov) po celou dobu , asi 6 mesíců co ji měl odmítala potravu. Krajtu jsem umístil do malého terária (40x40x40), jako úkryt má těsnou dřevěnou budku, dení teplota 25, pod žárovkou asi 30 st. a na třetině dna vlhký mech. Po dvou měsících vzala čerstvě zabiotou myš. Další den si ulovila myš sama a bylo vydět že neumí moc lovit (dle mého odhadu ji byla asi předkládána holata) a od té doby ji v jídle musím silně krotit a její apetit je možné přirovnat k mým goniosomám pro které není problém dát 7 až 10 myší týdně.
Zkoušet a mýt trpělivost. Ne vždy je nejlepší to co si myslíš ty že je pro hada nejlepší. Určitě se srovná.

Oki zkusím dát skákavku...teď jsem zkusil variantu dát do krabice od bot...s mrtvým křečkem,ale asi to nemá cenu když říkáte,že je velkej.Tak na to teda kašlu :-) Dneska zajdu pro skákavku...koupím rovnou dvě a když nezabere ta možnost s mrtvou myškou v krabici tak pak zkusím otevření tlamky a jemné vložení. A když ani to ne .... mě se do toho násilného krmení nechce :-(

Ach jóó... to je strašný kamarád má stejného hada,stejně starého,dokonce i od stejného prodejce. Dnes jsme porovnávali délku a váhu hadů.Jeho had měří 56 cm a váží 20 dkg. Můj měří něco přes 45 cm a váží 8 dkg :-( což je strašné.Zítra zkusím tu variantu s krabicí.Když to nezabere,tak vložení do tlamky a když ani to tak je jediná možnost,násilné krmení :-( Myslíte,že kdybych musel použít tuhle možnost,že by mi to udělal třeba veterinář ? :-/ Není ani možné jak je můj had hubený :-(

Zkus to s tou krabičkou, jak říkáš.ALe použij menší myšku.Když to nezabere, ikdyž si myslím, že by mohlo, tak to vlažení do tlamy by mělo zabrat.K tomu zas je třeba použít menší myšku, kdy to bude mít v tlamě, tak je velká pravděpodobnout, že sám začne polykat.A násilný by si zvládl sám, nebo třeba s pomocí ještě jedný osoby, ale snad to nebude třeba:-)

Zdravím ve spolek :-) Tak dnes jsem koupil skákavku,je fakt ještě malá,není ani celá pořádně ochlupená. Tak na 90 % :-D doufám,že zabere ta verze s tou krabicí...ráno,až budu otvírat krabici budu se modlit ať tam ta myška není :-) ... tak držte palce a zatím Zdár :-)

Drzim palce ;-)uz by to kurna chtelo aby si vzala ... a hlavne poradne tu krabicku zavrte ;-) ja sem to taky takhle jednou zkousel a v ty krabici byla takova mala dirka tak sem si rikal ze tim bude hezky proudit vzduch a po chvili koukam na krabikcu a on si to ten muj zmetek stradoval ven dirkou :-D tak na to nezapomente at nemate dalsi problem s hledanim :-D

Anóóóó .... konečně :-) .... spal jsem u kamaráda,no vlastně nespal,kvůli mé hadici sem nemohl spat :-D teď jsem přišel klekl si ke krabičce,pomodlil se a otevřel ji.Myš nikde,Krajta má v sobě malý váleček a leží :-) ... tak jsem si pěkně zajásal,ale ještě nemám vyhráno.Doufám,že to nevyvrhne.:-/