Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov bombina orientalis - dotaz na terárium

Zdravím všechny, co chovají kuňky (i ostatní)).

Mám dotaz ohledně velikosti terária + počtu chovanců. Vím, že je lepší mít větší skupinu, uvažuju buď o 3 nebo 5 jedincích (možná i více). No a zatím mám na to 49x45x37 a chci se zeptat někoho, kdo se v chovu i odchovu kuněk vyzná, jestli by to pro ty 3 kusy stačilo, aby se tam žabky cítily dobře. Plánuju to asi tak, že začnu s těmi třemi a časem to rozšířím a pořídím si větší terárko. Na iFauně jsem četl totiž článek, kde dotyčný choval 5 kuněk v 36x40x36 a psal tam o tom, že se mu tam s úspěchem i rozmnožovaly.:-p
http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=2976 &r=3

Ten chov už plánuju celkem dlouho, akorát na to zatím nemám prostory, snad už letos na konci léta budu mít:)

Díky všem předem za ohlasy:-)

Zdravím všechny, chystám se pořídit tyto žabky mámě k narozeninám. Vždy si je přála a tak jsem se rozhodl ji její sen splnit. Rád bych se zeptal mám volné terárium 45x40x40 předělené na půl tedy jedna i druhá část terária má 22,5x40x40 stačilo by to? Kolik by se jich tam dalo chovat? Myslíte že bych mohl celé dno naplnit cca 5cm vody? A větvě a různé květiny přidělat ke stěně? Dočetl jsem se že jim stačí pokojová teplota, ale přece jenom měl bych tam raději nějaký tepelný zdroj udělat že? Také bych se rád zeptal jak poznám samce od samice? V jakém stáří jsou pohlavně dospělé? Předem děkuji za odpověď a za nějaké další užitečné rady do chovu budu velice rád.