Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sépiová kost, rostliny v želváriu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat nakolik znečistí vodu sépiová kost umístěná u vodních želv v akváriu. A druhý dotaz - jaké rostliny umístit do akvária (do vody i na souš) pro želvy nádherné, aby pro ně nebyly nebezpečné a zároveň i něco vydržely. Díky

Pri trachemyskách rastliny neprežijú žiadne, zožerú ich. Známemu v priebehu niekoľko týždňov zlikvidovali aj silné lekná v jazierku. Jedine, že by si mala falošnú stenu niekoľko cm od normálnej a rastliny by boli zasadené za ňou. Musí to byť ale urobené tak, aby sa tam zvieratá nedostali a bol pritom zaistený prietok vody. Nevýhoda je však v nevyužitom priestore...
Sépiovka vodu nešpiní, je v nej nerozpustná. Ak by ju pri hryzení rozdrobili, ostali by tam z nej kúsky, to je všetko.

Taky by se mi nějakej hodil, ale žádnej nemám. Oloupu na začátku nožem co jde a pak jí házím do vody. Až maj ohryzaný co jde, tak oloupu další kus atd. Většinou když je dýl namočená, tak už je měkčí a jde líp dolů. Zvlášť odolný kusy]:( , který nejdou oloupat házím velkýmu Phrynops hilarii, ten už si s tím většinou poradí.;-)