Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ucinost jedu a celkova nebezpecnost, aneb jaky jedak pro zacatecniky

Ahoj jiz dlouho listuji mnohymi knihami a internetem, a nikde nemohu najit odpoved: Jaky jedak do zacatku...takze bych se rad zeptal vas...
Parametry:
Jedovatost
Agresivita
Velikost

nikde neni nejaka ucelena diskuze, nebo clanek o tom jak zacit..nemluvim ted primo o sobe ale jednou v daleke budoucnosti me to jiste nemine...protoze neni snad nikdo komu by jedaci neucarovali...

proto se ptam co podle vas nejlepsi do zacatku?

moc dekuji vsem za odpovedi

Jeste by se mozna hodili Atheris Chlorechis.. Jedovatost neni uplne nejmensi,ale jsou to uplne klidni jedinci a dobre se s nimi pracuje.. Na hacku atd.. Jsou take mensiho vzrustu. Mam 1.1 a 1.0 a nevyjel po me zadny kousek ani jednou.. Vyjma krmeni.. :-) A jsou nadherni a nestydi se.. Narozdil treba od Squmiger,kteri jsou zalezli dost casto a jsou nervoznejsi.. Ale vylozene agresivni zase take ne...

To mate samozrejme pravdu..Importy muzou byt problem,ale odchov se da sehnat spis nez u A.Squamigera.. Sem tam se neco vyskytne i na burzach..
Ale obecne se Atherisky u nas tezko schaneji.. Trimeraci jsou asi nejdostupnejsi,ale neznam jejich agresivitu atd.. U chlorechisek jsem si celkem jisty..