Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je želva slepá ???

Zdravím. Poradte prosím. Máme na hlídání such. želvu o jaký druh se jedná nevíme, ale všimli jsme si, že na každém oku má uprostřed bílou tečku. Znamená to že je slepá, a nebo je to zcela normální jev daného druhu želvy. Jestli ano , tak mě prosím napište o jaký druh se jedná. Díky za odpovědi. Z.V.
Změna předmětu, původně: je slelá ??? Já bych plakal... (GG)

loading...

Znamená to že je slepá, a nebo je to zcela normální jev daného druhu želvy. Jestli ano , tak mě prosím napište o jaký druh se jedná.

My tady fakt nevíme, co máte za druh želvy (To Vám to neřekl její majitel?! Mě by docela zajímalo, jestli budu hlídat kočku domácí, nebo tygra...). Ikdyž se někdy i barva očí používá k určení příbuzných druhů nebo pohlaví želv, tak se obávám, že v tomto případě to jaksi nepůjde...

Ta bílá tečka je velká jak (v poměru k celému oku)?
Bílá skvrna jako BÍLÁ, nebo spíš šedá, nebo ještě něco jiného? Není ta skvrna náhodou jen otvor zorničky?
Když nad želvou rychle mávnete rukou nebo ji zaštrášíte nějakým jiným nenadálým pohybem v jejím okolí, tak dělá co?