Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadí farma Srí Lanka

Nedá mi to, abych se nepodělil o několik snímků ze snake farm of D.G. Wijayapala na Srí Lance a to hlavně proto, že mi ajurvédský lékař udělal velikou radost, když na konci návštěvy vyndal výtisk časopisu Akva Tera Fórum (2005) s článkem J. Ševčíka, který o farmě napsal. Snímky T. trigonocephalus jsou z NP Sinharája rain forest, který dostál svému názvu, protože lilo téměř půl dne. Fotky odpovídají podmínkám...a objektivu. Pan Wijayapala má prý za sebou přes třicet uštknutí a to především od Naja naja...Obrázky na zdech z různých konferencí a setkání s prezidentem svědčí o jeho postavení.

Rozdíl mezi denními a nočními teplotami je tam zanedbatelný. V noci jsem neměřil, ale tipuji tak něco kolem 25 st. Oba hadi, které jsme našli, byli kousek od sebe asi metr nad potůčkem, tam by mohla být teplota o trochu nižší, ale fakt jen o trochu. Ani při dešti teplota nijak neklesala.

Díky, ale kvalita fotek je děsná. V pralese lilo a foťák byl pod pláštěnkou stále zapařený. Navíc jem si s sebou vzal kvůli úspoře místa jen záklaďák, takže když jsem nemohl blíž, měl jsem smůlu. Naštěstí kámoš dlouhé sklo měl, zase ho ale nezajímají hadi a spol,tak jsem ho musel stále k focení nutit :-). V hadí farmě bylo šero, ale kdybych věděl, že jsou ochotni vzít hady na světlo, vypadalo by to lépe. Určitě pokecáme, o Buddhovi se mi i zdá :-D.