Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boa constrictor - váha a krmení?

Můj hroznýš má cca 5 let, měří 175 cm a važí jen 3 kg. Na staří a velikost se mi to zdá málo. Od svých 3 let, žere pravidelně 2 potkany cca po 3-4 týdnech. Ale za posledních pět měsíců si bere jen jednoho potkana a to po 4-5 týdnech. Teď už nežrala šest týdnů :-/ Před dvěmi týdny se svléknula. V teráriu má topný kámen vyhřívanej na 35 stupňů, a svítím ji 13 hodin denně. Had je aktivní, nedrží se ve skrýši.. svléká se bez problémů. Potravu mu vždy předhazuji poté co se vyprázdní(obvykle do týdne po krmení) a začne slídit po teráriu. Zkoušel jsem mu dát různé velikosti potkanů, morčata, ale neveme si je :(

Proto se chci zeptat na vaše hroznýše, kolik při této délce váží. A jak často a čím je krmíte. Díky za odpovědi

loading...

Po každém krmení se po 5-7 dnů vyprázdní. Pak další 3-4 dny leží ve skrýši. Po 10 dnech od krmení je už aktivní a slídí po terariu. Tak mu hned nabízím dalšího potkana, ale bohužel si jej neveme, nabízím mu potkany dvakrát do týdne. Ale bohužel to vychází tak že si je bere za 4-5 týdnů :-( Teď už 6. týdnu má půst.

Takže mu nabízím potkany po 10 dnech od předešlého krmení, ale já bohužel neovlivním zda jej sežere nebo ne :-(

no tak já mám dva hroznýše....samec ten má 12měsíců a má 110cm...samice má 14 měsíců a 100cm...krmím je naprosto stejně....
takže u každého hada jak jsem vypozoroval je to zcela individuální, ale od těch dvou až tří let by se měl krmit hrozna tak jednou za tři týdny něčím větším (morče, kotě, králík). Mě hadi taky po čtyřech dnech po krmění už slídí ale překrmovat je nebudu.

Od svých 3 let, žere pravidelně 2 potkany cca po 3-4 týdnech.

Potravu mu vždy předhazuji poté co se vyprázdní(obvykle do týdne po krmení) a začne slídit po teráriu.

to si trochu protiřečí ne? pokud sem teda tu druhou větu pochopil tak že mu dáváš obvykle potravu za týden od jednoho krmení...no ale to je jedno stejně je asi podvyživenej...
možná je to blbej dotaz ale nevšiml sis parazitů?
a taky sem se chtěl zeptat zda je to samec či samice...??

s tímto problémem ti asi moc nepomůžu počkej na ostatní reakce...

Asi jsem se špatně vyjádřil, se omlouvám. Můj had nežere málo kvůli mě, ne že bych mu potkana nabízel až za 3-4 týdny po předchozím krmení.

Když ho nakrmím, tak po deseti dnech začíná slídit po teráriu a to je první příležitost mu nabídnout poprvé potkana, pokud si jej neveme, tak mu ho zkusím dát za další 3-4 dny znovu. A takhle to dělám do doby, než si jej vezme. Ale bohužel ta doba je v poslední době 4-5 týdnů, druhého potkana si nevšímá. Zkoušel jsem mu nabízet i myši, morčata.. Ale nevím jak jinak přimět k pravidelnějšímu a častějšímu krmení.

Parazity měl jen když jsem ho otec dostal tak ležel celé dny v nádržce, zbavil jsem se jich když jsem terárium vydezinfikoval a hada nastříkal nějakým přípravkem. A od té doby nebyl problém s parazity, preventivně po půl roce terarium celé dezinfikuji a opět stejný přípravek na hada (bohužel teď si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje). Pohlaví jsem nezjišťoval.. nemám v plánu chov.

Preventivně, kdybych si náhodou na něj parazitu nevšimnul.

Můj hroznýš (Markétka) si včera vzal jednoho většího potkana, tak jsem za to rád, druhého nechtěla. Takže alespoň nějaké uklidnění pro mne, že je v pořádku. Budu kontrolovat její váhu a pokud nebude ubírat na váze, tak předpokládám že je v pořádku. Díky všem za předchozí reakce.

Tak můj drobnýšek je asi namíchanej s nějakým menším poddruhem, protože už má bezmála 2,5 roku a meří jen 130 cm3-[ no a váha bude určitě pod 2 kg, je to samec. Had je teda absolutně pasivní, rozhodně 10 dní po krmení neslídí po terárku, neslídil by ani měsíc po krmení. Je furt smotanej v rohu a je dokonce tak línej, že si ani nesvlíká kožíšek, ale počká až z něj spadne. Pokud jde o krmení to je zas něco jinyho nabízím mu každých 14-18 dní velkyho potkyša nebo 2 menší a skoro si nevzpomínám, že by někdy odmítnul. Myš tu si neveme , ale potkana vždy.

Tím to určitě nebude, koupil jsem si na to tlakovací šplichač a už po odkalení začínám denně rosit. Stěny terárka, větve, trochu substrát a i na hada, no vzhledem k tomu, že se vody štítí z toho zrovna radost nemá:-). Díky bohu za to, že mám i tu nudličku korálovku(vlastně už je to víc než 3 letej bouchač)ta aspoň na chvíli vyleze a pobíhá po terárku, taky se z něj docela ráda dostane. Hrozňovy bych mohl úplně vysadit dveře a odjet na 14 dní na Seychely (jistě na to mám;-)) a kdybych se vrátil furt by tam ležel.

Ode dneska jsem panickem adolescentni samicky hroznyse domaciho. Ma 2,5 roku, meri ke dvoum metrum a vazi 9 kilo. Takze mam opacny problem, otylou hroznysku. Krmena byla puvodnim majitelem odmala ad libitum, posledni dobou 2 morcata kazde 2 tydny, jelikoz "byvala porad hladova"; s minimem pohybu po terarku (mozna kvuli neustalemu traveni). Bude potreba redukce objemu a frekvence krmeni, i kdyz nevim, jak ji to vysvetlim, aby se pak nevrhala hladova za kazdym stinem, co se mihne prez terarko. Uz jste nekdo hroznyse odtucnovali?

S vybiravym chovanim pri krmeni mam neco zkusenosti od sveho ted 10-leteho samce, ktery bere zradlo trebas i po nekolika hodinach nevsimavosti az averze. Samozrejme zradlo zabite, pac prez noc bych s nim ziveho potkana nenechal. Mozna skus tomu svymu nechat zradlo prez noc. Anebo ho se zradlem nech v mensi nepruhledne krabici. Jde to takhle praktikovat namisto normalniho stylu "nechces, nejis".

Z čeho usuzuješ že je moc tlustej? 2m 9kg je ideální. 2 morčata po 14 dnech neni nic po čem by měla samice tloustnout. Ideálnější by bylo po 3 týdnech ale neni to nic drastického. U samců je normální že žerou mnohem méně... Pokud chceš mít odchov samice musí více žrát. Ona pak nemusí třeba 3 měsíce přijímat potravu nehledě na to že vrazí spoustu energie do mláďat a zhubne i kdyby nechtěla..