Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada-co pořídit

Zdravím ještě jednou.Doufám,že můj dotaz nevyzní jako tradiční "mám terárium něco x něco x něco co do něj"...Maximální rozměr terárka je pro mě 30x30x45 cm,rád bych si pořídil nějaký noční (nebo denní bez potřeby UV zářivky) druh gekona resp. felzumy s lamelkami,ideálně s pořizovací cenou zvířátka do 500kč.Díky za radu

Příkláním se také spíše k Lepidodactylus lugubris, celkem nenáročné zvířátko. Jeden čas jsem jich měl cca 50ks z odchytu. Měl jsem je na zkrmení sice,ale tak mě nakonec okouzlili svou jednoduchostí že jsem většinu rozdal po známých a sám si 4 nechal a u všech prosperují do dnes a to dokonce i z odchovy..:-)

Klemmerky by tam šly.Sám je chovám jen v o něco větším terárku.Ve stejně velkém terárku chovám Phelsuma hielscheri.U klemmerek mám momentálně ReptiGlo 5.0,kdysi jsem používal Lucky reptile.U všech ostatních felsum(ornata,hielscheri,grandis a guttata)zdroje UV nepoužívám a žádný problém není.