Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - zhoršení zdravotního stavu

zdravím, chtěl jsem se zepatat. Mám chameleona Artura od dubna. Vše ok nastudoval jsem potřebné a vše klapalo. Minulý týden se mi v terárku vylíhlo trochu víc much a Artur zalezl pod kameny a jak jsem časově vytížený nespozoroval jsem to, protože mán vše automatické (vodu, vlihkost, světlo), tak jsem neřešil ani krmení díky mouchám. Po třech dnech už sotva chodí, mám podezření, že nepil a je dehydrovaný. Má příznaky zapdnutých očí. Dnes jsem se mu snažil dát kobylku, ale vůbec nereagoval.Tak jsem mu ji opatrně vložil do tlamy a podařilo se mu to. Vodu jsem mu také podal i s vápníkem. Zbytek dne hlídám vlhkost terária. Chvíli spí pak je lepší a zase usne. Má někdo zkušenosti poradit mi, abych ho mohl zachránit ? Chvílemi se chudák ani nehýbal, jak jsem mu dal kobylku a vodu, prospal se a pak byl i silnější po chvilce zase usnul. Zvykli jsem si na něj a je nám líto, že jsme ho zanedbali :(. děkuji za kadou radu ! přípaný email: savss@seznam.cz
Změna předmětu, původně: pomoc prosím :-((halapremek)

zdravím,
dávám mu jednou týdně obalený hmyz v prášku zakoupený v prodejně (vápník). Mám špatné svědomí z toho, že mu tam asi 3 dny lítali mouchy nad hlavou a asi jich bylo hodně a chtěl se schovat. Aspoň tak mi to přišlo. Než jsem to spozoroval, tak nepil a nejedl. Navíc jsem snížil dávkování zvlhčovače poněvadž měl dost vlkhkou podestálku, ale už jsem to neřešil a teď si uvědomuj, že asi byl fakt dehydrovaný. Dnes ráno už sice stál na nožkách, ale když leze na větev, tak je jak smyslů zbavený leze rovně a nohama nešikovně hledá větev oči vůbec nepracují, pak v nejhorším upadne nebo se opře o větev. Myslím, že je už pozdě :(. Údajně proti dehydrataci je velké množství vody a vlhčení. Ráno a večer mu otevřu tlamičku adám pár kapek vody. Stačí to ? nevím kolik tak vypije, abych mu neublížil ještě víc. díky za jaký koliv názor

Jednou týdně obalovat hmyz "v prášku" je hodně málo! Obaluju skoro všechnu potravu (Biomin H, Plastin, Reptivit), neobalené dávám jednou za čas... Tipnul bych si, že problém byl zde, popř. nedostatečné UVB. Přílišně velká vlhkost chamům taky dvakrát nesvědčí... Pokud si budete pořizovat jiného, tak doporučuji nastudovat vše odznova...

děkuji za Vaše názory, dalšího pořizovat nebudu, jedině až budu méně pracovně vytížený a bude na to čas. Uznávám, že to není lehké pěstovat chameleona a dívat se jak Vám umírá mi nedělá dvakrát dobře. Jedna věc je to mít nastudované, druhá věc je cit a třetí čas.
To obalování ve vytamínech jsem dělal podle rad zverimexu a mrzí mě, že jsem to dělal asi špatně. Lampu jsem měl novou a pravidělně se mu světlo zapínalo a vypínalo. Fontána tekla i 24 hodin. Můžu říci, že do poslední chvíle jedl, pil a vypadal zdravě. Zbaštil vše mouchu, črva, cvrčky. Myslím, že byl dlouhodobě ve stresu, který jsem neodhalil a přestal pít, pak i jíst. Od posledního krmení byl čtyř dnů mrtví.
díky za názory ještě jednou, mějte se a ať SE DAŘÍ V CHOVU