Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov leguána

Ahoj všichni,pořebuju poradit,mám Kubíčka rok a půl a nechce se chovat,dělala jsem vše,co mi odborníci i ostatní chovatelé poradili a nic.Když jsem tam,tak za mnou chodí,lehnesi ke mě,někdy i na mě,ale jak zvednu ruku,tak se nafukuje a útočí.Ale i přesto všechno ho miluju,je to další krásnej člen rodiny.Asi už jsem psala,ale nevím,jestli jsem to odeslala.Děkuji za rady,jestli se s tím dá ještě něco dělat,když už je tak velkej

dělat se dá něco vždycky, i s třeba 10 letým leguánem - záleží na tom, co si představujete pod pojmem

nechce se chovat

Ten legoš je 1.5 roku starý nebo je starší a vy ho máte 1.5 roku? Přepodkládám stejně jako Redsnake, že je to samec?

Když jsem tam,tak za mnou chodí,lehnesi ke mě,někdy i na mě

chováte ho na volno? nebo v nějaké místnosti? to už bude asi velkej legoš, ne?

Uplně nejdůležitější věc je trpělivost, musíte se připravit na to, že "překecat leguána ke spolupráci" může trvat klidně víc jak rok a vy nesmíte polevit, což je asi tak to nejtěžší. Pokud před vámi ten leguán neutíká v totální panice nebo na vás neutočí kdykoliv se přiblížíte, není rozhodně všem dnům konec (ani tak by nebyl, ale nebude to tak těžké).
Zkuste se trochu víc rozepsat + nějaké ty fotky by nebyly na škodu. ;-)