Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samec gekončíka nepáří

Mám malý dotaz před týdnem jsem přidala samečka do skupinky 4 samiček a do dnes jsem ho nezpozorovala pářit,sameček je půjčený od kolegy a u něho pářil samičky pořád takže je ověřený v chovu a plně plodný.Takže otázka zní do kdy se vám páří eublíci? Kdy mívate poslední snůšky?Má sameček konec sezony?

no zrejme zalezi na tom jake podminky mas doma v terarku a jestli pri prevozu a po nem nebylo to zvire ve stresu...
Ja gekonciky zimuju (samice je inport z Pakistanu tak to vyzaduje), pareni je cca v dubnu a kvetnu a pak samice kladou az do srpna...
Samecka po pareni oddeluju - je to parchant a furt je otravuje... :D

Samecka po pareni oddeluju - je to parchant a furt je otravuje

No právě že někde píšou že sameček nedá samičkám pokoj ani při zimování a ony nemají dostatek času nabrat zpět váhu a kondici do další sezony a někde zase že samečka nechávají u samiček i při zimování že stejně nepáří když má po sezoně.Chtěla jsem letos jednu snůšku a potom samičky nechat v klidu do další sezony,tak sameček půjde zpět a holky si na radovánky počkají na jaro :-)