Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení pavouka

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu.Když jsem se včera chystal do práce, potkal jsem tohoto pavouka na stěně.Protože se tak úplně nezabývám pavouky a takového jsem viděl prvně, chtěl bych vědět co je to zač.Zadeček má v průměru cca 7mm nohy mají hnědo béžové- možná až bílé pruhování. V krabičce si udělal takovou nepravidelnou pavučinu.Víc informací asi nedokážu poskytnou. Předem děkuji a všem přeji krásný vstup do podzimu.Ahoj...
[mod]Změna předmětu, původně: Prosím o pomoc (Melda)[/mod][mod] (Melda)[/mod]

Děkuji velice VemouS.Je vidět že o pavoucích víte hodně.Děkuju moc a smekám před Vámi.......To je přesně on....Ještě bych se chtěl zeptat čím se živí???Má nějaké specifické požadavky na potravu???Je opravdu nádherný a je mi líto ho pouštět do betonové džungle.Díky ještě jednu...

Misumena opravdu sezero co zmuze. Dokonce Thomisidi, kam patri sezerou i jedovate ci smrdute veci, coz jini pavouci nedelaji. Pri pokusech se castou pouzivaji jako kontrola. Neni treba nikam psat, tady Vam poradime :) Ale co se tyce pracovist, tak jeden clovek je v budejovickym entomologickym ustavu, jeden v Pardubickym zamku, nekolik v PRaglu (NM, UK, Ruzine), v PLzni v muzeu, v UnL na PrF, v Brne na nekolika mistech, v Olomouci, v Ostrave a urcite jeste na dalsich mistech :) VH