Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agresivita u gekončíka

dobrý den dnes jsem si koupil novou samici samici gekončíka nočního k mému 2 lteému páru.samice má skoro dva roky.jen jsem chtěl zkusit jak na sebe budou reagovat.novou samici jsem dal do terária k mému páru a vše vypadalo v pořádku samec i samice se kní chovaly normálně když v tom se na ni chovná samice podívala a kousla ji do krku:.( naštěstí se jí nic nestalo.můžete mi napsat co mám dělat a jestli to mám ještě zkusit? další menší problém je že mi dnes nežrala ale to asi nic nebude protože pán od kterého jsem ji kupoval tak říkal že je prý nažraná.
dik moc.

gekoncici maji take sva teritoria ktera haji. Kdyz tam das nove zvire tak se musi ustanovit nova hierarchie - pokud mas 2 samice tak si mezi sebou vysvetli ktera bude sef.. Do samce si netroufnou - ten je sef vzdycky. Muze se to ustalit a taky ne, vhodne je mit hodne clenite zarizeni - koreny, sutry a pod (vsechno upevneno tak aby z toho nakonec nebyl pomnik pro zvire) tim vytvoris mista pro uklizeni se z oci a kazda si pak najde svoje teritorium... Problem je pokud napr. 1 zaovku (nebo kamen) na vyhrivani - pod ni k soubojum dochazet bude...
Kdysi jsem choval gekonciky ve velkem terarku - nedelalo to moc dobrotu - byli obdobi klidu i naproste rivality... Ted mam vsechny oddelene a je klid...

dobrý den dnes jsem si koupil novou samici samici gekončíka nočního

další menší problém je že mi dnes nežrala

novou samici jsem dal do terária k mému páru

A co zakladni opatreni karantena? :-O Jeden den nezrani sice nic neznamena, ale opatrnost u novych zvirat je vzdy na miste. Pokud si si s novym zvirete donesete napriklad kryptosporidie, muzete prijit nejen o novou samici, ale i o vsechna ostatni zvirata ve skupine...