Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Casovy interval vymeny pudy v terariu

Mam u cervenky nejakou kokosovou pudu opravdu vybornou a teda terarko nerosim mam tam samozrejme misku s vodou ...Tak kolem te misky to micham aby neplesnivela hlina..Pokud se neobejvi nejake naznaky plisne nebo neco podobneho tak nemusim menit nic ,nebo preventivne ano?Napr.jednou do mesice?

když jsem používal noviny tak jsem každý týden všechno vyhodil ,vypláchl vodou a dal další noviny, tedka jsem začal používat hobliny nejdřív jen trochu a taky jsem každý týden vše vyhodil a vypláchnulnyní už jsem změnil taktiku- vyšší vrstvu hoblin asi 5-8 cm -vrstva musí být tak vysoká aby moč neprotekla až na dno pak stačí podle potřeby vybrat znečistěnou část /nasadím si na ruku igeliták a rukou vyberu-skoušel jsem různé lopatky a nic se neosvědčilo/igeliták převrátím a zasukuju aby to nesmrdělo,když je hoblin malo tak průběžně dosypávám ,v některých terariích jsem mýval lignocel a tam jsem vymyslel tuhle taktiku -když totiž bylo málo substrátu tak moč natekla až na stěnu nádrže a přilepila se potom se špatně odstranovala, nádrž smrděla a očista byla složitější, tímhle hadi netrpí stresem ze změny prostředí ponevač substrátu přibude jen trochu a základní pach zustává ,celkovou očistu provádím asi tak jednou ročně většinou před pářením než dávám hady dohromady