Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dýchání Elaphe guttata

Dobrý den, mám dotaz.Mám 1,1 Elaphe guttata které už necelý měsíc zimuji snížením teploty na cca 20C, zhruba jednou týdně jim dávám myš.Teď jsem je vyndavala z terária a všimla jsem si že obě užovky hodně hlasitě dýchají.Jinak žádného hlenu jsem si nevšimla.Pouze samice minulý týden nechtěla žrát.Nemůže to být zápal plic?Díky za odpovědi

Musíte mít terárium výborně technicky vychytané,když dokážete v srpnu zchladit veplotu na 20°C.V době kdy ostatní chovatelé vypínaji zdroje tepla,aby chovanci netrpěli přehřátím,když teploty šplhaji k 35°C.
Určitě bych hady odzimoval a nechal vyhřát.Bude to jen nachlazení ze špatného zimování.To se stává.:-)