Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zakr.králík-zimování

...ráda bych se zeptala zkušených chovatelů,zda mohu zimovat zakr.králíka venku na balkóně???je mu půl roku a celou dobu je venku...děkuji za odpověd
...a ještě jeden dotaz,myslím že máme pěkného rozmazlence,čůrat chodí na záchodek,ale jinak bobkuje v kleci všude...v bytě se snaží nebobkovat:-)...jak to mohu toho našeho pubert´áka odnaučit??díky za odpověd´:-)
sloučeno ze dvou dotazů (GG)

Zimovat na balkóně je myšleno na zasklené lodžii, nebo prostě volný balkón?Jestli myslíte, jestli by přes zimu mohl být venku tak nemohl. Králík není zajíc, jsou zchoulostivělí a nízké teploty nevydrží. Teploty pod 10 stupňů bych raději neriskovala.
Ohledně bobkování: králíci bobky neregulují. slyšela jsem fámy, že ano, ale není to pravda. Neznám žádného králíka (ať už zakrslého nebo jatečního), který by se naučil bobkovat na jedno místo. našemu se občas povede ohodit bobky na stejné místo, kam chodí čůrat, ale jinak toprostě neovládá

No já chovám už 7let zakrslé králíky venku v králíkárnách a na zimu to zateplým jen polystyrenem a ze předu zakryji. Nikdy se mi ještě nestalo aby králík pošel na zimu. Ale takový chov na balkoně jedině v dřevěné králíkárně a zateplit, v klasické kleci pro králíky by asi jiste zimu nepřežil.

děkuji za odpověd:-)a pokud kl.klec zateplím dř.deskami a dekou myslíte že by to tak mohlo být?kl.králikárnu nemám:-(...možná budou ty mřížky stále studené v tom by mohl být asi problém...víte máme malý byt 1+1 a v noci ta naše potvůrka s oblibou hryže právě ty mřížky...chce pustit...na hryzání mu dávám chleba nebo rohlík,ale zbaští to a pak "jede":-)navíc tedˇse naučil vyhrabávat podestýlku ze záchodku,občas ale je to binec...nevíte proč to dělá?už jsem mu záchodek dala na druhou stranu,ale mám pocit že se v noci nudí...díky moc J.J.

To opravdu nevím zda by to tak mohlo být, musel by být asi dobře aklimatizovaný a už si zvykat na stdenější noci(možná kdyby tam měl zateplnený domeček naplněný např slámou nebo dřevitou vatou. Jinak ty mříže hryže opravdu z nudy...a chce mu to než jen trvrdé pečivo, také dávat různé větvičky ovocných stromů. S tím hrabáním ho asi neodnaučíte je to jeho přirozené chování hrabat a hloubit nory jako ve volné přírodě, přičemž nehledí zda je to záchod nebo ne.;-)

Nu náš zakrslík byl 2 roky v paneláku v bytě, rok v bytě v baráku a teď je už tuším 5 let venku, v létě i zimě. Udělal jsem králíkárnu, zateplení polystirenem jen zespodu, je na hoblinách a slámě, v zimě vyšší vrstva, a zjevně mu to svědčí.
Mmch, když jsme ho dceři pořizovali, nevěřil jsem, že přežije tak dlouho. Ale je zjevně vitální a otužilej...

Myslíte že můj zakrslý králík přežije zimu, když jsem mu dal na kotec jen polystyren (ze všech stran) a ze předu deku? Mám ho teprve rok a v kleci má záchod, ale přesto vždycky bobkuje na druhou stranu. Ještě bych se chtěl zeptat jestli mám králíkovi dát domeček? Děkuji :?::))

Králík není zajíc, jsou zchoulostivělí a nízké teploty nevydrží.

Blbost. Chováme králíky (od hermelínů, přes zakrslé berany, vídeňáky atd až po obry) víc jak 30let a v životě jsme žádného neměli uvnitř. Venkovní dřevěné králíkárny plně postačují. Venku máme i morčata (u těch máme domečky a přes pletivo ve dvířkách mají v zimě koberec) a ani -20°C jim nevadí, dokonce i při -15°C dokázali odchovat mladé. Pokud je králík venku celoročně, tak mu rozhodně žádná zima nevadí ;-)

PS: Králík nezimuje, je aktivní celoročně.