Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zasílání drobných zvířat ČD

Ahoj, předem se omlouvám, jestli se už toto téma řešilo, ale nikde jsem ho nenašla. Dneska jsem si pročítala na internetu, jak posílat drobná zvířata přes kurýra od Českých drah, bylo tam napsané, že musím mít vyplňený přepravní list a nějaké prohlášení. Pro větší přehled jsem se jela zeptat na nádraží na bližší informace a tam jsem se dozvěděla, že k poslání je potřeba chovatelské razítko, které nemám. Je i nějaký jiný způsob, jak zaslat drobná zvířata aniž bych k tomu potřebovala něco podobného? Jaké zkušenosti máte vy s posíláním zvířat drahami? Děkuji za všechny odpovědi :-)

Ta paní od ČD říkala, že jedině když by to byli bezobratlí, tak to není potřeba. Napadlo mě, jestli třeba ty balíky nejdou přes rentgen a mohli by tak zjistit, že to bezobratlí nejsou... :-) Nechtěla bych, aby pak tu moji drobnou zvěř zbytečně někde trápili a já bych si je musela vyzvednout zpátky a nic by z toho nebylo. Takže můžu s klidnou duší nahlásit, že posílám bezobratlé a v pohodě dorazí na místo určení?

Aby třeba nějací teroristi neposílali výbušniny, ale to se už asi moc dívám na filmy :-D Jen mě to překvapilo, že je posílání drobných zvířat zpřísněné tímto razítkem, tak jsem nechtěla mít nějaké problémy, když bych řekla že jsou to bezobratlí. :-) Děkuji za radu a přeji hezký večer

ja posilam zasadne sklipkany:)Jen a pouze sklipkany, na vlakaci si mne uz pamatuji, vzdy jim vybajim nejakou mystifikaci, treba ze sestreluji svou obet strikancem pavucin a maji kusadla ctyri centimetry velky a rekl bych, ze se zensky z vlakace uz na moje prepravni navstevy i docela tesivaj.)

to je dobře, že to jde takhle provést, vše se dá nějak obejít jak vidím. Takže až budu posílat, tak vím jak na to :puff: Z felzum bych taky udělala gigantické vyhladovělé pavouky s velkýma kusadlama :)) Myslím, že by ta paní, co by je přijímala byla klidnější, kdybych jí řekla, že tam jsou ještěrky, ale když chcou pavouky, tak je mají mít :-D